Zaloguj się | Rejestracja

Festyn Małych Ojczyzn w Brodnicy

piątek, 25 maja 2018 r., godz. 13:54  |  Wersja do druku

W sobotę, 26 maja na brodnickim Przedzamczu odbędzie się Festyn Małych Ojczyzn z królewną Anną. Jest to wspólna inicjatywa samorządów terytorialnych z powiatu brodnickiego, której celem jest zintegrowanie mieszkańców naszych "Małych Ojczyzn" oraz zaprezentowanie walorów turystycznych gmin i miasta.Stoiska gastronomiczne, poczęstunek, nieodpłatne wesołe miasteczko dla dzieci, konkursy, prezentacja gmin i szkół, miasteczko medyczne, oraz koncerty m.in. zespołu disco polo BAYER FULL, to tylko niektóre atrakcje Festynu Małych Ojczyzn, który odbędzie się 26 maja na brodnickim Przedzamczu. Oficjalne rozpoczęcie festynu połączone z otwarciem sezonu turystycznego na Pojezierzu Brodnickim przewidziano na godzinę 15:00.

Oprócz bogatego programu artystycznego, atrakcji dla dzieci oraz dorosłych, odbędzie się także w godzinach przedpołudniowych spływ kajakowy oraz rajd pieszy – informują organizatorzy festynu. – Wszystkie atrakcje na terenie "wesołego miasteczka dla dzieci", które stanie na parkingu przy Pałacu Anny Wazówny będą za darmo. W konkursach o samorządzie terytorialnym i Pojezierzu Brodnickim będzie można wygrać ciekawe nagrody, a panie z kół gospodyń wiejskich przygotuję wiele potraw regionalnych przeznaczonych do degustacji. Nie zabraknie także poczęstunku grochówką – dodają organizatorzy.

Organizatorami festynu są: burmistrz Brodnicy, starosta brodnicki i wójtowie gmin: Brodnica, Brzozie, Świedziebnia oraz Zbiczno.

Program Festynu Małych Ojczyzn:

Scena

godz. 15:00 - rozpoczęcie festynu i otwarcie sezonu turystycznego na Pojezierzu Brodnickim

godz. 15:10 - występy Szkoły Tańca House of Dance, występy brodnickich przedszkolaków

godz. 15:30 - prezentacje artystyczne przygotowane przez gminy i Starostwo Powiatowe w Brodnicy

godz. 19:00 - koncert zespołu Bayer Full, konkursy dla publiczności

Imprezy towarzyszące

- stoiska gmin

- konkursy i zabawy sportowe (org. KP Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy)

- pokaz sprzętu przeciwpożarowego (org. KP PSP w Brodnicy)

- wesołe miasteczko

- miasteczko medyczne

- naukowe prezentacje szkół

- animacje dla dzieci (org. BDK)

- stoiska gastronomiczne

- poczęstunek grochówką

- spływ kajakowy na trasie: jez. Bachotek - rzeka Skarlanka - rzeka Drwęca - zakończenie przy wieży zamkowej. Zgłoszenia i organizacja PTTK Oddział Brodnica, ul. Kościuszki 12, tel. 56 498 28 28

- rajd pieszy po mieście i okolicach. Zgłoszenia i organizacja PTTK Oddział Brodnica, ul. Kościuszki 12, tel. 56 498 28 28

godz. 10:00 - hala widowiskowo-sportowa OSiR w Brodnicy

7. Turniej Piłki Siatkowej "Bo my damy radę". Zgłoszenia drużyn (wiek uczestników 15 - 22 lata) do 24.05.2018 r. w godz. 10:00-15:00, tel. 56 49 30 318 (org. Młodzieżowa Rada Konsultacyjna Miasta Brodnicy)

godz. 13:00 - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy, ul. Królowej Jadwigi 1

"VII Dycha Anny Wazówny" - szczegóły: www.facebook.com/brodnickadycha/ (org. Stowarzyszenie "Brodnica Biega")


reklama

Źródło: portal.brodnica.pl

Festyn Małych Ojczyzn 2018:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie zaprasza do organizowania imprez okolicznościowych. Czeka na Państwa restauracja z 90 miejscami, kominkiem i przepięknym widokiem na jeziora. Pyszne domowe jedzenie zadowoli każde, nawet wybredne podniebienie. Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie,
ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65,
+48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

MROWKA.jpg
Market Budowlany Mrówka to sposób na udany i niezbyt uciążliwy remont w Twoim domu. U nas znajdziesz wszystko, w atrakcyjnych cenach. Przyjdź i sprawdź. Przy zakupach od 1000 zł - transport w obrębie 10 km gratis. Market Mrówka - budujące pomysły, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7-20, w niedzielę 10-18. Trasa Brodnica-Toruń, Szabda 104.

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej

reklama