Koncert w I LO w Brodnicy

środa, 28 września 2016 r., godz. 09:18  |  Wersja do druku

We wtorek, 27 września w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy odbył się koncert MOC MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ. To już piąty koncert z cyklu i zarazem ostatni, na którym nie zabrakło znanych przebojów polskich i światowych wykonawców, a także utworów własnych. Gościem specjalnym była Marie Napieralska - wokalistka Teatru Buffo w Warszawie.

MOC MUZYKI to cykl koncertów, który odbywał się w I LO w Brodnicy. Koncerty w ramach tego cyklu dostarczały zawsze niezapomnianych przeżyć i pozwoliły na świetną zabawę publiczności. We wtorek 27 września odbył się ostatni koncert cyklu poświęcony muzyce współczesnej. Jego reżyserami byli jak zwykle Ilona Zwierzchlewska i Wojciech Zembrzycki, a wykonawcami absolwenci, uczniowie i nauczyciele ze szkoły. Wystąpiło 15 wokalistów i tancerki z grupy teatralnej.

Koncert poprowadzili absolwenci I LO - Małgorzata Orzechowska i Kamil Jankowski, a zgromadzeni na widowni goście mogli wysłuchać znakomitych interpretacji współczesnych przebojów.

Zaprezentowano utwory polskich i światowych wykonawców, a wśród nich utwory Dawida Podsiadło, Natalii Nykiel, Amy Winehouse, Adele czy Beyoncé. W czasie koncertu utwory własnej kompozycji przedstawił także Bartosz Pesta. Gościem specjalnym i gwiazdą wieczoru była wokalistka teatru Buffo Marie Napieralska, której osobowość sceniczna i znakomity występ dostarczył niezwykłych przeżyć.

Artystka studiowała wokalistykę jazzowa w Chicago. Muzyka to jej życiowa pasja. Na scenie oddaje się jej bez reszty. Od ośmiu lat pracuje w teatrze Buffo w Warszawie. Można ją usłyszeć koncertach Hity Buffo oraz w wieczorach z muzyką bałkańską, rosyjską oraz latynoską. Występowała również z Teatrem Buffo w programach rozrywkowych "Przebojowa Noc", "Złota Sobota" i "Jaka to melodia". Została zaproszona przez J. Józefowicza i J. Stokłosę do współpracy przy musicalach "Prorok" oraz "Pola Negri" i "Romeo i Julia w 3D" z premierą w Moskwie i St. Petersburgu. Gra również W teatrze Variete w Krakowie role Pouletty w przedstawieniu "Legalna Blondynka" reżyserowanym przez Janusza Józefowicza. Prowadzi klasę wokalu w Studiu Artystycznym Metro.

Na konferencji prasowej poprzedzającej wtorkowy koncert reżyser cyklu Wojciech Zembrzycki powiedział:

- Warto wspomnieć, że jest to piąty koncert z cyklu MOC MUZYKI. Rozpoczęliśmy pięć lat temu swoimi ulubionymi utworami, cztery lata temu była muzyka lat 60', trzy lata temu muzyka lat 70', 80', w zeszłym roku muzyka lat 90' i tak dotarliśmy do muzyki współczesnej. Kończymy tym koncertem cykl MOC MUZYKI, a w przyszłym roku planujemy niespodziankę.

Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy dotyczący przyszłych koncertów. Mają to być koncerty tematyczne dotyczące konkretnych artystów lub wydarzeń. Będzie także dalej prowadzona współpraca z teatrem Buffo.

O krótkiej historii koncertów reżyser koncertu Ilona Zwierzchlewska mówiła w zeszłym roku:

- Jak zawsze we wrześniu odbywa się koncert z serii MOC MUZYKI. Pierwszy z koncertów odbył się w roku 2012 z okazji otwarcia hali sportowej, a pozostałe zorganizowano, aby zaprezentować niezwykłe zdolności wokalne uczniów I LO w Brodnicy. W koncercie oprócz uczniów biorą także udział absolwenci szkoły, co stało się już tradycją kolejnych koncertów. Ponieważ profesor Wojciech Zembrzycki jest wielkim miłośnikiem Teatru Buffo z Warszawy, udało się nawiązać współpracę z tym teatrem. Uczniowie bardzo chętnie jeżdżą na spektakle wystawiane przez teatr Janusza Józefowicza. Dzięki nawiązanej współpracy aktorzy tego teatru często goszczą w naszych progach, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Koncert zapewnił wiele dobrych emocji, a młodzież wspólnie z nauczycielami pokazała różne oblicza swoich talentów i zachwyciła profesjonalizmem wykonania.

Koncert w I LO: