Zaloguj się | Rejestracja

Nowe przepisy w sprawie aut

czwartek, 13 czerwca 2024 r., godz. 08:24  |  Wersja do druku

Właśnie weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi ponad 7 mln samochodów, motocykli, motorowerów, ciągników etc. zniknęło z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). W tej liczbie jest ponad 20 tys. pojazdów zarejestrowanych w powiecie brodnickim. Ich właściciele mogą sprawdzić na opublikowanej w artykule liście, czy ich pojazdy znajdują się w wykazie.Zgodnie z nowymi przepisami, decyzje o rejestracji pojazdów wydane przed dniem 14 marca 2005 r., dotyczące pojazdów nieposiadających ważnego okresowego badania technicznego, w stosunku do których ich posiadacze nie dopełnili obowiązku zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przez okres dłuższy niż 10 lat (przypadający bezpośrednio przed dniem obowiązywania nowych regulacji prawnych), wygasły automatycznie z dniem 10 czerwca 2024 r.

Jeśli właściciele zamierzają ponownie zarejestrować "wygaszone" pojazdy, mogą to uczynić stosując się do obowiązujących procedur. Mianowicie, muszą przeprowadzić obowiązkowe badania techniczne pojazdu oraz ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej, a następnie złożyć wniosek o rejestrację w Starostwie Powiatowym w Brodnicy. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy, pok. nr 5 oraz pod numerami telefonów: 56 49 508 14, 56 49 508 48. Można też kontaktować się, pisząc na adres e-mail: starostwo.kt©brodnica.com.pl oraz za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP: https://epuap.gov.pl/wps/portal przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej