Zaloguj się | Rejestracja

Kolejne środki dla Gminy Brodnica

środa, 06 grudnia 2023 r., godz. 10:26  |  Wersja do druku

Program "Rozświetlamy Polskę" przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii to nowa rządowa inicjatywa, która przyspieszy modernizację infrastruktury oświetlenia dróg na terenie całej Polski. Program dotyczy energooszczędnego oświetlenia LED, zsynchronizowanego z innowacyjnymi systemami zarządzania.Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego. Celem jest znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej, która pobierana jest przez oświetlenie zamontowane przy drogach i ulicach. W dniu 4 grudnia 2023 r. opublikowana została lista inwestycji, na które przyznano dofinansowanie w Dziewiątej Edycji Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Rozświetlamy Polskę". Gmina Brodnica otrzymała dofinansowanie w kwocie 556 320 złotych (80% wartości inwestycji) na zadanie "Poprawa efektywności energetycznej przez modernizację oświetlenia w Gminie Brodnica".

Projekt przewiduje wymianę około 360 opraw sodowych wybudowanych przez gminę w latach 2007 – 2019 na energooszczędne oprawy LED. Oprawy sodowe wymagają wymiany ze względu na ich stan techniczny, ale też z powodu ilości pobieranej przez nie energii elektrycznej i generowane wysokie koszty. Realizacja tej inwestycji spowoduje obniżenie energochłonności oświetlenia w gminie Brodnica i w konsekwencji poprawę efektywności energetycznej.

Dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego pozwoli Gminie Brodnica na zoptymalizowanie i zaoszczędzenie środków budżetowych, które musiałaby ponieść realizując projekt samodzielnie. Co jeszcze ważniejsze, przyniesie długofalowy skutek w postaci corocznego zmniejszenia zużycia i kosztów zakupu energii elektrycznej. Zaoszczędzone w ten sposób środki będzie można przeznaczyć na realizację innych bardzo oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej