Zaloguj się | Rejestracja

Pasowanie na uczniów rzemiosła w CKZiU

środa, 06 grudnia 2023 r., godz. 11:26  |  Wersja do druku

Pierwszoklasiści kolejnego rocznika Szkoły Branżowej I stopnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy uzyskali miano uczniów rzemiosła. Ceremonia pasowania szablą Kilińskiego przez starszego brodnickiego Cechu Rzemiosł Różnych Jan Lewandowskiego oraz Piotra Hadrysiaka, wiceprezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, odbyła się w piątek, 1 grudnia br. w hali sportowej siedziby szkoły przy ul. Karbowskiej.Uroczystość od lat jest wspólnym przedsięwzięciem CKZiU oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Brodnicy. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, miała niezwykle uroczysty przebieg, a obserwowali ją specjalni honorowi goście wraz z rodzicami pasowanych, członkami cechu, regionalnej izby rzemiosła i lokalnymi pracodawcami. Na ceremonii nie zabrakło też przedstawicieli Powiatu Brodnickiego. Wśród gości byli przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński oraz wicestarosta Stanisław Kosakowski.

- Życzę wam, żebyście z przekazanych umiejętności i wartości przez swoich mistrzów wykorzystali to, co najlepsze - powiedział do bohaterów uroczystości wiceprzewodniczący Zarządu Powiatu w Brodnicy. - Życzę też żebyście trafili w swoje zainteresowania, bo jak się wykonuje zawód, który się kocha, to praca w tym zawodzie nie męczy, wraca się z pracy szczęśliwym, a jak jeszcze za to zapłacą, to spełniają się marzenia - dodał wicestarosta Kosakowski.

Pasowanie na uczniów rzemiosła stało się piękną tradycją CKZiU. Istotą tej ceremonii jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów rzemiosła, ale jest to również doskonała okazja do pokazania wartości pracy, podkreślenia rangi szkół, które wspólnie z pracodawcami przygotowują młodzież do wykonywania zawodu.

- Pamiętajcie - zwrócił się do uczniów dyrektor CKZiU Jacek Gniadkowski - że wspólnota zawodowa to nie tylko przywilej, ale także obowiązek nieustannego dbania o dobre imię firmy, w której pracujecie, a także szkoły, w której się uczycie.

Przed pasowaniem reprezentanci klas złożyli ślubowanie na sztandar Cechu Rzemiosł Różnych w Brodnicy. Po nim nastąpiła najważniejsza część uroczystości, czyli pasowanie na ucznia rzemiosła. Wszyscy uczniowie dostąpili zaszczytu pasowania Szablą Kilińskiego, czyli najwyższym honorowym odznaczeniem rzemieślniczym, odebrali też legitymacje ucznia-rzemieślnika. Uroczystość zakończył program artystyczny.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej