Zaloguj się | Rejestracja

Konkurs "Jesienne impresje"

środa, 15 listopada 2023 r., godz. 11:15  |  Wersja do druku

W dniu 14 listopada w Zespole Szkół w Zbicznie odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Literacko-Plastycznego "Jesienne impresje". Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu brodnickiego mogli wziąć udział w dwóch formach twórczości: literackiej i plastycznej.Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni, zainteresowań literackich i plastycznych, kreatywności, wrażliwości estetycznej i artystycznej wśród uczniów. W bieżącym roku szkolnym wpłynęło bardzo dużo pięknych prac plastycznych od uczniów klas VI, dlatego utworzono dodatkową kategorię i oceniano prace w części plastycznej wg kategorii: kl. IV-V, kl. VI oraz kl. VII-VIII.

Uczestnicy musieli wykonać pracę plastyczną na temat: "Nadeszła jesień" lub/i napisać opowiadanie rozpoczynające się od słów "Nadeszła jesień...". Można było uczestniczyć jednocześnie w części plastycznej i literackiej konkursu.

Z siedmiu szkół naszego powiatu, które wzięły udział w konkursie (Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy, Szkoła Podstawowa w Brzoziu, Szkoła Podstawowa w Bobrowie, Zespół Szkół w Pokrzydowie, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Radoszkach, Zespół Szkół w Górznie, Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Zbicznie) wpłynęło 29 prac literackich i 68 plastycznych. Wszystkie nagrodzone prace zostały wyeksponowane w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zbicznie, podczas uroczystego wręczenia nagród.

Laureatami zostali:

Część literacka

Kategoria - uczniowie kl. IV-VI
I miejsce Agata Celińska kl. VI SP w Radoszkach
II miejsce Alicja Jonowska kl. IV SP w Pokrzydowie
II miejsce Lena Rostkowska kl. VI SP w Zbicznie
III miejsce Cezary Wiśniewski kl. IV SP w Brzoziu
III miejsce Filip Słomiński kl. IV SP w Zbicznie

Kategoria - uczniowie kl. VII-VIII
I miejsce nie przyznano
II miejsce Zuzanna Kisicka kl. VII SP w Brzoziu
III miejsce Julia Duda kl. VII SP w Zbicznie

Część plastyczna

Kategoria – uczniowie klas IV-V
I miejsce Filip Szulc kl. V SP w Brzoziu
I miejsce Seweryn Krajewski kl. V SP w Brzoziu
II miejsce Martyna Kawka kl. IV SP w Górznie
III miejsce Antoni Jabłoński kl. IV SP nr 7 w Brodnicy
III miejsce Franciszek Osiński kl. IV SP w Bobrowie

Kategoria – uczniowie klas VI
I miejsce Wiktoria Markowska SP w Brzoziu
I miejsce Amelia Gajda SP w Zbicznie
II miejsce Lilianna Cichowska SP w Pokrzydowie
II miejsce Ada Cyglicka SP w Zbicznie
III miejsce Sandra Kaczmarczyk SP w Brzoziu

Kategoria – uczniowie klas VII-VIII
I miejsce Alicja Domżalska kl. VII SP w Brzoziu
I miejsce Martyna Jonowska - Warachowska kl. VIII SP w Zbicznie
II miejsce Julianna Bajon kl. VII SP nr 7 w Brodnicy
III miejsce Joanna Sontowska SP w Zbicznie

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uhonorowano także podziękowaniami nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.
Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Urząd Gminy w Zbicznie, dyrektor Zespołu Szkół w Zbicznie, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, radny Powiatu Krzysztof Jasieniecki.
Sponsorami poczęstunku byli: Restauracja Jezioranka w Zbicznie, która przygotowała kolorowe kanapki z pieczonego na miejscu chleba, natomiast ciasto przekazały lokalne cukiernie: Cukiernia Pychotka Żmijewo oraz Cukiernia Słodkości u Sylwii. Marta Gajda – właścicielka Kwiaciarni Pod Dobrym Aniołem w Zbicznie przygotowała ozdobę jesienną. Organizatorzy serdecznie dziękują fundatorom nagród i sponsorom.

Galę wręczenia nagród urozmaiciła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas: 1a, 2a, 3a, 4a i 5b. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki o tematyce jesiennej. Była też inscenizacja z życia grzybów oraz występy grupy tanecznej. Wszystko po to, aby uświetnić uroczyste wręczenie nagród i sprawić przyjemność przybyłym gościom.
Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom konkursu, a organizatorzy liczą na prace w kolejnych edycjach "Jesiennych impresji". Gratulacje należą się też osobom nagrodzonym w konkursie.

Organizatorkami konkursu są Longina Jasieniecka oraz Marlena Gierszewska.

Źródło: Marlena Gierszewska

Finał VII Powiatowego konkursu literacko-plastycznego "Jesienne impresje"/fot. Zespół Szkół w Zbicznie:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej