Budowa dróg w gminie Brodnica

czwartek, 09 listopada 2023 r., godz. 11:24  |  Wersja do druku

W gminie Brodnica realizowane są imponujące inwestycje drogowe. Prace budowlane trwają na czterech odcinkach drogowych: w Kruszynkach, Mszanie, Szymkowie oraz na ul. Małgorzatka w Karbowie, o łącznej długości prawie 4 km. Te projekty zakończone będą do końca tego roku.

Ponadto w gminie w bieżącym roku zbudowano drogi na osiedlu w Kominach o łącznej długości 1,6 km oraz przeprowadzono kompleksową przebudowę dróg o łącznej długości 6,3 km na następujących odcinkach:
  • droga nr 080513C w Kruszynkach - dwa odcinki o łącznej długości 1.907 m
  • droga nr 080521C w Mszanie i Szabdzie o długości 858 m
  • droga nr 080592C w Podgórzu o długości 955 m (ul. Śliwkowa)
  • droga nr 080593C w Podgórzu o długości 364 m (część ul. Orzechowej)
  • droga nr 080543C w Gortatowie o dług. 899 m oraz w Szymkowie 591 m
  • droga gminna nr 080598C w Moczadłach o długości 738 m (ul. Tulipanowa)

Obecnie trwa procedura przetargowa na kolejne odcinki dróg: relacji Przydatki - Opalenica oraz drogę relacji Opalenica - Kozi Róg o łącznej długości 4,2 km. Gmina przygotowuje się również do przebudowy drogi ul. Pokrzywki w Karbowie o długości 2,2 km (realizacja uzależniona od dofinansowania z RFRD). Również w przetargu jest przebudowa drogi wewnętrznej na działce nr 932 oraz 156/2 w Karbowie (przy nowo budowanym boisku).

Co Gminę czeka w przyszłym roku? W projekcie budżetu na rok 2024 są zaplanowane kolejne ważne inwestycje drogowe (na które Gmina posiada finansowanie), takie jak:
  • przebudowa nawierzchni drogi Szabda na odcinku od DK-15 do świetlicy w Szabdzie o długości około 1 km
  • budowa ścieżki pieszo-rowerowej i drogi na ul. Jęczmiennej w Karbowie o łącznej długości ścieżki 1,9 km oraz drogi 1,5 km
  • przebudowa drogi -ulicy Polnej na Wybudowaniu Michałowo przez Podgórz do "Portu Rybaki" i dalej do Szczuki o łącznej długości 3,4 km
  • przebudowa dróg w miejscowościach Dzierżno i Sobiesierzno o długości 1,6 km
  • budowa dróg na Osiedlu "Kwiatowym" w Karbowie (tam gdzie są jeszcze drogi gruntowe między innymi ulice Irysowa, Storczykowa, Chabrowa, Sasankowa, Krokusowa, Makowa, Hiacyntowa i kilka innych) o łącznej długości 3,1 km

Wszystko to sprawi, że gmina Brodnica będzie jeszcze lepiej skomunikowana i przyjazna dla mieszkańców. Gmina dziękuje za wsparcie i cierpliwość podczas realizacji tych projektów.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Budowa dróg w gminie Brodnica/fot. nadesłane :

Dzialkowicz.jpg