Zaloguj się | Rejestracja

Dar dla szpitala w Brodnicy

piątek, 27 października 2023 r., godz. 08:39  |  Wersja do druku

"Aby rodzina mogła być razem"– to misja powołanej w Polsce w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda. Jest częścią międzynarodowej organizacji Ronald McDonald House Charities, wspierającej medycynę pediatryczną w 63 krajach na świecie. Na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Brodnicy trafiło dziesięć łóżek od Fundacji, które będą służyć rodzicom czuwającym przy swoim dziecku w szpitalu.Rodziny dzieci, które przebywają na leczeniu w szpitalu często odczuwają dyskomfort śpiąc lub czuwając na niewygodnych fotelach, krzesłach, albo materacach. Wyrazem wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 r. przekazuje szpitalom w całej Polsce. Łącznie do użytku rodzin przekazano już 1176 łóżek 73 szpitalom w całym kraju.

Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są wielofunkcyjne i kompaktowe, a dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

- Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję "Aby rodzina mogła być razem" nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka–pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Dyrektor brodnickiego szpitala Dariusz Szczepański powiedział: - Mając takich sponsorów możemy realizować świadczenia na wyższym poziomie. Dzięki temu też to, co zaoszczędzimy możemy przekazywać na dofinansowanie w innych obszarach. Mamy niedofinansowane obszary anestezjologiczne, z uwagi na bardzo drogie procedury. Jeżeli zaoszczędzimy na łóżkach na oddziale dziecięcym, możemy te środki tam przewekslować. Na oddziale dziecięcym 90 procent pacjentów jest zaopiekowanych przez rodziców. I to jest wspaniała sprawa, że możemy tym rodzicom zapewnić miejsce na odpoczynek zarówno podczas dnia, jak i wieczorem. Dzięki temu łatwiej nam razem z rodzicem opiekować się dzieckiem podczas pobytu w szpitalu.

Zapytany o kondycję brodnickiego szpitala dyrektor powiedział nam: - Szpital sytuację finansową ma zrównoważoną, realizujemy plany finansowe, które podjęliśmy na początku roku, wszystko idzie zgodnie z zamierzeniami, nie ma żadnych zakłóceń. W tej chwili pozyskaliśmy około 9 mln środków unijnych z RPO woj. kujawsko-pomorskiego. Zaczynamy wyposażać szpital w drobniejszy sprzęt związany z ratownictwem, z oddziałami ginekologicznym i położniczym, interną, rehabilitacją, wszędzie będziemy mieć nowy sprzęt. Niestety nie mamy wpływu na ilość pacjentów, która ciągle nam rośnie. Gdybyśmy mieli większą ilość kadry, to pewnie byśmy pracowali zamiast 12 godzin - 24 godziny. Ale tu trzeba nam dać nam narzędzia, a my będziemy realizować zadania.

Darowiznę dla szpitala w Brodnicy sfinansowała Teresa Dróżdż, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1176 łóżek do 73 szpitali w całej Polsce.

Źródło: ZOZ Brodnica

Dar dla szpitala w Brodnicy:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej