Zaloguj się | Rejestracja

Pasowanie na ucznia

wtorek, 24 października 2023 r., godz. 09:14  |  Wersja do druku

W dniu 19 października uczniowie klasy pierwszej z Gortatowa i Cieląt zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce.Po części artystycznej, w której uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, odbyła się część oficjalna. Dzieci z przekonaniem przyrzekały być dobrymi Polakami i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

Aktu pasowania dużym ołówkiem dokonał dyrektor szkoły Zenon Matuszewski. Następnie Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski, dyrektor szkoły, wicedyrektor Krystyna Smętek, przewodnicząca Rady Rodziców kl. I z Cieląt Klaudia Trędowicz, przewodnicząca Rady Rodziców kl. I z Gortatowa Anna Gołkowska, wychowawczynie: Maryla Wolentarska i Barbara Zagórska oraz przewodniczący klas: Filip Kułakowski i Mikołaj Barszczyk zaświadczyli o fakcie przyjęcia pierwszaków do grona uczniów szkoły składając podpis wiecznym piórem na Akcie Mianowania.

Na zakończenie dzieci otrzymały upominki i słodycze od Rady Rodziców, Wójta Gminy Brodnica, dyrektora szkoły i radnego Rady Gminy Brodnica Rafała Romana, za które serdecznie podziękowały. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.

W tym wyjątkowym dniu dzieci zostały też pasowane na czytelnika i uczestniczyły w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez Joannę Bonawenturską, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczuce. Pierwszoklasiści wzięli również udział w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez Elżbietę Krajnik, podczas których własnoręcznie wykonali zakładki do książek.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Pasowanie na ucznia/fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej