Zaloguj się | Rejestracja

Spacery po zawodach w Brodnicy

piątek, 27 maja 2022 r., godz. 09:30  |  Wersja do druku

Czy wybrać dobrze płatny i prosperujący zawód? Czy może odrzucić na bok panujące trendy i rozwijać się w obszarze własnych pasji – robić to, co przynosi radość i satysfakcję? Jak pomóc młodzieży podjąć właściwą decyzję edukacyjno-zawodową?W celu odpowiedzi na powyższe pytania Młodzieżowe Centrum Kariery w Brodnicy zorganizowało kolejne spotkanie z przedstawicielem zawodu z cyklu "Spacery po zawodach". Dietetyka, zdrowe odżywianie, naturalna suplementacja, kosmetyki, zielarstwo, fitoterapia to zagadnienia, które przybliżała młodzieży Marzena Napieracz-Lubomska właścicielka firmy ZiołowoMi. Pani Marzena omówiła specyfikę pracy w zawodzie zielarz-fitoterapeuta, przykładowy jeden dzień swojej pracy, podstawowe zadania zawodowe, swoje zainteresowania, ścieżkę edukacyjną, którą przeszła, aby zostać przedsiębiorcą. Uczestnicy spotkania, czyli uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, zadawali pytania - jaką szkołę należy ukończyć, aby zostać zielarzem? Skąd pasja do fitoterapii? Ile zarabia się w tej branży? Uzyskali szczegółowe odpowiedzi na zadawane pytania, co więcej, usłyszeli również plusy i minusy pracy w ramach własnej działalności gospodarczej.

Spotkanie z młodzieżą było również doskonałą okazją do rozmowy na temat rynku pracy, zawodów deficytowych i nadwyżkowych w powiecie brodnickim i Polsce, oczekiwań pracodawców co do osób poszukujących pracy oraz sytuacji na lokalnym rynku pracy. Doradca zawodowy przedstawił trendy współczesnego rynku pracy, omówił jawny i ukryty rynek pracy, kompetencje twarde i miękkie istotne na rynku pracy oraz znaczenie znajomości rynku pracy przy planowaniu dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Pośrednik pracy omówił zasady podejmowania pracy krótkoterminowej za pośrednictwem MCK, przedstawił aktualne oferty pracy oraz sposoby poszukiwania zatrudnienia.

Agnieszka Głowacka-Kaliszer wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, a jednocześnie opiekun młodzieży przybyłej na spotkanie, podziękowała za ciekawą inicjatywę wyrażając chęć udziału w kolejnych spotkaniach a także zachęcała młodzież do korzystania z oferty Młodzieżowego Centrum Kariery w Brodnicy. Efektem zorganizowanego przedsięwzięcia było skorzystanie przez młodzież z indywidualnych usług pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego MCK oraz umówienie się na wizyty w kolejnych terminach.

Źródło: Grażyna Moszczyńska doradca zawodowy MCK

Spacery po zawodach/fot.Monika Wiśniewska:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej