Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

czwartek, 26 maja 2022 r., godz. 09:53  |  Wersja do druku

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji pokrzywdzonego, policjanci z Brodnicy zatrzymali złodzieja jeszcze tego samego dnia, w którym doszło do kradzieży. Przestępcą okazał się 35-letni mieszkaniec Grudziądza. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim nie tylko skradzione narzędzia, ale również inne łupy. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.W miniony wtorek (24.05.) po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy otrzymał zgłoszenie o kradzieży w markecie wkrętarki oraz zakrętarki udarowej. Pokrzywdzony ujawnił przestępstwo w trakcie przeglądania nagrania z monitoringu sklepowego. Chwilę później, na ulicy Sądowej w Brodnicy zauważył mężczyznę, którego zarejestrowała kamera, o czym natychmiast poinformował policję. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali wskazanego złodzieja, którym okazał się 35-letni mieszkaniec Grudziądza.

Mężczyzna miał przy sobie skradzione elektronarzędzia. Dodatkowo, podczas przeszukania, mundurowi znaleźli przy nim inne różnego rodzaju przedmioty: słuchawki bluetooth, mysz bezprzewodową i odtwarzacze multimedialne, a także buty sportowe jednej z popularnych marek. Jak się okazało wszystko zostało skradzione kilka godzin wcześniej ze sklepów znajdujących się na terenie brodnickiej galerii. Wartość odzyskanych łupów przekroczyła kwotę dwóch tysięcy złotych. 35-latek został zatrzymany i przetransportowany do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci dziękują za wzorową postawę pokrzywdzonego, dzięki któremu złodziej szybko został zatrzymany i odzyskano nie tylko jego własność, ale również mienie innych pokrzywdzonych.

Źródło: asp. Michał Tatkowski z-ca oficera prasowego KPP Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej