Zaloguj się | Rejestracja

Spotkanie w MCK w Brodnicy

poniedziałek, 23 maja 2022 r., godz. 08:16  |  Wersja do druku

Co dalej po szkole podstawowej? Jakie są możliwości? Czy podjąłem słuszną decyzję? W celu odpowiedzi na te najbardziej nurtujące uczniów klas ósmych pytania Młodzieżowe Centrum Kariery w Brodnicy zorganizowało w dniu 18 maja spotkanie pt. "Jak mądrze wybrać szkołę?"Podczas spotkania zaproszeni uczniowie z klasy ósmej wraz z wychowawcą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brodnicy mieli okazję do zapoznania się z ofertą Ochotniczych Hufców Pracy. Pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery omówił możliwości podejmowania prac krótkoterminowych oraz stałych, a także pomoc przy wyborze pracodawców na praktyczną naukę zawodu.

Doradca zawodowy z MCK w Brodnicy Grażyna Moszczyńska w trakcie spotkania zadała zgromadzonym ósmoklasistom pytanie: z czego wynika niechęć u niektórych uczniów do wyboru szkoły branżowej I stopnia? Od razu nawiązała się dyskusja i padały odpowiedzi: - Bo trzeba chodzić na praktyki – powiedziała jedna z uczennic. – Nie można zdać matury – dodał uczeń. – Bo panuje przekonanie, że szkoła branżowa jest czymś gorszym – zaznaczył kolejny uczeń.

W trakcie rozmowy bardzo szybko wszyscy zgodzili się, że to tylko krzywdzące stereotypy a szkoła branżowa nie zamyka drogi dalszego rozwoju i edukacji. Niezwykle ciekawym punktem spotkania była również wizyta przedstawicieli dwóch lokalnych pracodawców, którzy od lat współpracują z Ochotniczym Hufcem Pracy w Brodnicy. Uczniowie dowiedzieli się w jakich zawodach mogą odbywać praktyki oraz w jaki sposób osoby zainteresowane rozpoczęciem nauki zawodu mogą się zgłaszać.

Obydwie panie reprezentujące poszczególnych pracodawców, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w kształceniu uczniów wyjaśniły szczegółowo ofertę dla uczniów. W szczególności dodatek na pokrycie dojazdów dla uczniów dojeżdżających spoza Brodnicy na praktyki, możliwość otrzymania premii za zaangażowanie oraz szansa na zatrudnienie po ukończeniu nauki zrobiły na uczniach pozytywne wrażenie. Miła atmosfera sprzyjała bezpośredniemu zadawaniu pytań.

Następnie Komendant Hufca Pracy w Brodnicy Dariusz Malinowski opowiedział o prowadzonym naborze do Hufca oraz przedstawił liczne korzyści wynikające z uczestnictwa w OHP. Teraz jest dobry moment na podjęcie decyzji i zapisanie się do OHP. Życzymy ósmoklasistom powodzenia na zbliżających się egzaminach oraz zapraszamy do skorzystania z oferty.

Źródło: Grażyna Moszczyńska, Monika Wiśniewska

Spotkanie informacyjno-promocyjne w Młodzieżowym Centrum Kariery w Brodnicy/fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej