Zaloguj się | Rejestracja

Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa”

środa, 18 maja 2022 r., godz. 10:14  |  Wersja do druku

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał blisko milion złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej i blisko 2,5 miliona złotych na budowę ośmiu sal gimnastycznych w regionie. 17 maja w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie z udziałem członka zarządu Anety Jędrzejewskiej, odbyło się uroczyste wręczenie umów.- Nasz program "Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa" realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówił marszałek Piotr Całbecki.

W ramach tegorocznej edycji programu do 26 samorządów trafi łącznie 963 tys. zł. Środki w wysokości od 20 do 50 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk i siłowni zewnętrznych, zakupie urządzeń do ćwiczeń street workout, modernizacji istniejącej infrastruktury sportowej oraz zagospodarowaniu innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Wśród dofinansowanych projektów są między innymi modernizacja sal gimnastycznych w Płowcach i Bieganowie oraz przebudowa dwóch boisk w Bieganowie (powiat radziejowski), budowa siłowni plenerowej przy placu zabaw na osiedlu Zimne Wody – Czersko Polskie w Bydgoszczy, wyposażenie i montaż siłowni wewnętrznej w szkole podstawowej w Cypriance (powiat włocławski) oraz przebudowa pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego wraz z wyposażeniem w Toruniu.

Gmina Miasta Brodnicy uzyskała wsparcie w wysokości 40 000 zł tj. 50% kosztów na realizację zadania "Budowa placu fitness przy Szkole Podstawowej nr 2", a Gmina Górzno na modernizację boiska przy Zespole Szkół w Górznie 25 000 zł.

Podczas spotkania wręczono również osiem umów na budowę i wyposażenie przyszkolnych sal gimnastycznych. Dofinansowanie umożliwi rozbudowę o sale sportowe szkół podstawowych w Nowej Wsi (powiat grudziądzki), Ugoszczu (powiat rypiński), Radomicach (powiat lipnowski), Gronowie (powiat toruński), Lubiczu Dolnym (powiat toruński), Zbrachlinie (powiat aleksandrowski), Brześciu Kujawskim i Grabkowie (oba w powiecie włocławski). Samorząd województwa wesprze te projekty kwotą łącznie 2 milionów 488 tysięcy złotych.

Źródło: Beata Krzemińska rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej