Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Otwarty w MCK w Brodnicy

poniedziałek, 16 maja 2022 r., godz. 11:53  |  Wersja do druku

W dniu 11 maja w Młodzieżowym Centrum Kariery zorganizowano Dzień Otwarty pt. "Zbuduj karierę z OHP". Celem tego przedsięwzięcia była prezentacja młodzieży zakresu działalności Młodzieżowe Centrum Kariery, promocja Ochotniczych Hufców Pracy oraz nabór do Hufca Pracy w Brodnicy.Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego. Uczniowie ósmych klas ciągle zastanawiają się, jaki wybrać zawód lub jaką wybrać szkołę? Na te i inne pytania pomagali odpowiedzieć specjaliści rozwoju zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Brodnicy organizując dnia 11 maja 2022r. Dzień Otwarty pt. "Zbuduj karierę z OHP".

Celem tego przedsięwzięcia była prezentacja młodzieży zakresu działalności Młodzieżowe Centrum Kariery, promocja Ochotniczych Hufców Pracy oraz nabór do Hufca Pracy w Brodnicy. Dzień Otwarty skierowany był przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych z Brodnicy oraz wszystkich innych zainteresowanych usługami z zakresu doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy oraz szkoleń zawodowych.

Interesującym punktem tego wydarzenia było zaprezentowanie ósmoklasistom możliwości realizacji praktycznej nauki zawodu w dwóch lokalnych firmach od lat współpracujących z Ochotniczymi Hufcami Pracy. Pierwszym pracodawcą była firma MULTI spółka jawna Beata Grzybowska – Tomasz Siekierski z Brodnicy, którego reprezentowała Karolina Stawska. Pani Karolina pracując na co dzień na stanowisku handlowca, opowiedziała uczniom o możliwości odbycia praktyki na stanowisku drukarz – introligator oraz sprzedawca.

Drugi pracodawca tzn. Firma Turystyczno-Handlowa "Wieża pod Bocianem" Biuro Usług Turystycznych SUNNY TRAVEL Henryk Kowalski z Brodnicy. Hotel STORK reprezentował manager Łukasz Wróblewski, który głównie skupił się na omówieniu nauki w zawodzie kucharz. Każdy pracodawca szczegółowo omówił warunki realizacji praktycznej nauki zawodu w swojej firmie, zasady naboru na praktyki oraz możliwości jakie daje firma swoim absolwentom.

Spotkanie z uczniami ósmych klas to doskonała okazja do przedstawienia młodzieży oferty Ochotniczych Hufców Pracy. Komendant Hufca Pracy w Brodnicy Dariusz Malinowski szczegółowo omówił ofertę edukacyjną i wychowawczą oraz ofertę zajęć pozalekcyjnych – koła zainteresowań, wsparcie specjalistów rozwoju zawodowego, pomoc w nauce, wyjścia i wyjazdy, konkursy itp. Zaś doradcy zawodowi MCK wyjaśniali młodzieży znaczenie predyspozycji zawodowych oraz innych czynników istotnych podczas wyboru zawodu i szkoły. Pośrednik pracy przedstawiał zasady podejmowania pracy krótkoterminowej lub stałej za pośrednictwem MCK.

Pedagog szkolny Maria Suchocka podkreśliła, że tego typu inicjatywy pomagają młodzieży nie tylko poznać zawody ale również utwierdzić się w swoim przekonaniu dotyczącym wybranego zawodu. Młodzież bardzo licznie korzystała z porad specjalistów rozwoju zawodowego oraz przedstawicieli lokalnych pracodawców, aby świadomie i racjonalnie zaplanować swoją dalszą ścieżkę edukacyjno-zawodową. Uczniom ósmych klas życzymy trafionych wyborów zawodowych i zapraszamy do OHP.

Przedsięwzięcie okazało się owocne, ponieważ po spotkaniu przyszły osoby zainteresowane udziałem w Hufcu Pracy w Brodnicy.

Źródło: Grażyna Moszczyńska

Dzień Otwarty w MCK/fot. Monika Wiśniewska, Joanna Traczykowska, Grażyna Moszczyńska:reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej