Zaloguj się | Rejestracja

Pitbike Brodnica inauguracja sezonu

wtorek, 26 kwietnia 2022 r., godz. 08:40  |  Wersja do druku

Podczas pierwszej rundy Pucharu Polski Pitbike Off-road w Mrągowie motocykliści z Pitbike Brodnica stanęli na najwyższych stopniach podium. Tegoroczny sezon dla rajderów składa się z sześciu rund Pucharu Polski Pitbike Off-road oraz Mistrzostw Polski w Gdańsku.Paweł Kędzia informuje:

Po zimowej przerwie do rywalizacji przystąpili motocykliści z klubu Pitbike Brodnica. W Mrągowie na tamtejszym torze motocrossowym odbyła się pierwsza runda Pucharu Polski Pitbike Off-road. W tym sezonie organizatorzy wprowadzili wiele nowości, w tym start z bramek, znany z "dużego" motocrossu. Na starcie zameldowało się 98 zawodników, wśród nich rajderzy z Brodnicy: Felix Górniak w klasie stock 90, Michał Gutmański, Nikodem Orzechowski, Kacper Szarszewski, Kajetan Bodnar i Olaf Kędzia w klasie stock 125 oraz Mirosław Orzechowski w klasie masters.

W klasie stock 90 po dwóch wyścigach triumfował Felix Górniak, wyprzedzając Kubę Świerczyńskiego ze Stowarzyszenia Lamba z Rzeszowa oraz Ignacego Knopa z Rawickiego Klubu Kolejarz Rawicz.

W klasie stock 125 bratobójczy pojedynek o pierwsze miejsce toczyli zawodnicy Pitbike Brodnica, Michał Gutmański i Nikodem Orzechowski, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca w całej serii Pucharu Polski w ubiegłym sezonie. W pierwszym wyścigu na najwyższym podium stanął Nikodem Orzechowski, a w drugim - Michał Gutmański. Pozostali zawodnicy dopisali cenne punkty w klasyfikacji generalnej.

O pechu może mówić Mirosław Orzechowski, któremu po sesji kwalifikacyjnej awaria motocykla uniemożliwiła wyjazd do wyścigów.

Tegoroczny sezon dla rajderów składa się z sześciu rund Pucharu Polski Pitbike Off-road oraz Mistrzostw Polski w Gdańsku.

Pitbike Brodnica to sekcja sportowa Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Rywalizację dofinansowują Urząd Miejski w Brodnicy, Urząd Gminy Brodnica i Starostwo Powiatowe.

Zawodnicy:
Felix Górniak nr 105, stock 90
Nikodem Orzechowski nr 129, stock 125
Michał Gutmański nr 70, stock 125
Kacper Szarszewski nr 205, stock 125
Kajetan Bodnar nr 21, stock 125
Olaf Kędzia nr 109, stock 125
Mirosław Orzechowski nr 715, masters

Źródło: Paweł Kędzia

Pitbike Brodnica inauguracja sezonu/fot. materiały organizatorów:reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej