Zaloguj się | Rejestracja

Plaża miejska w Brodnicy w nowym wymiarze

środa, 20 kwietnia 2022 r., godz. 07:48  |  Wersja do druku

13 kwietnia br. podpisana została umowa pt. "Rewitalizacja Plaży Miejskiej wraz z remontem istniejącego pomostu nad jeziorem Niskie Brodno w Brodnicy". Realizatorem zadania będzie firma SORTED Sp. z o. o. z siedzibą w Chyliczkach. Koszt inwestycji wyniesie 1.170.345,00 zł. Zadanie zgodnie z umową ma zostać zrealizowane do 18 lipca 2022 roku.
Projekt zagospodarowania terenu przewiduje wyposażenie plaży oraz placu zabaw w siedziska: ławki, huśtawki oraz leżaki, zacieniacze i boksy piknikowe z ławkami oraz kosze na śmieci. W ramach zadania zasadzona zostanie zieleń niska złożona z traw i bylin. Projekt zakłada również nawiezienie 10 cm warstwy piasku na części pełniące funkcję plaży. Monitoringiem i pielęgnacją objętych zostanie 12 szt. drzew rosnących w strefie wejściowej i wokół placu zabaw.

Projekt uwzględnił także remont nawierzchni oraz stopni prowadzących do pomostu polegający na montażu obrzeży betonowych i ponownym ułożeniu istniejącej kostki z uzupełnieniem brakującego materiału i wymianą uszkodzonego. Przedmiotem inwestycji jest również remont istniejącego pomostu rekreacyjnego nad jeziorem Niskie Brodno od ul. Wczasowej. Remont obejmie wymianę konstrukcji pomostu, wszystkich belek nośnych, deskowania oraz balustrad i drabinek, a także wymianę części istniejących pali.

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej