Zaloguj się | Rejestracja

Sprzątanie Drwęcy

czwartek, 14 kwietnia 2022 r., godz. 08:02  |  Wersja do druku

W sobotę, 9 kwietnia zorganizowano akcję sprzątania Drwęcy. Wolontariusze z firm Kajaki Brodnica "Korsarz", Spływy Drwęcą PPHU Paweł Urbański i społeczność Polskiego Związku Wędkarskiego Rejonu Brodnica oczyszczali Drwęcę i jej brzegi. Zebrano około dwóch ton nieczystości.Oczyszczanie ze śmieci brzegów oraz wód Drwęcy po zimie stało się nie tylko miejscową wiosenną tradycją, ale wręcz moralnym nakazem organizatorów akcji. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na zaśmiecanie środowiska. Co roku z rzeki i jej brzegów zbierane są góry nieczystości. W tegorocznym wiosennym sprzątaniu, które rozpoczęło się na Zakolu Drwęcy za brodnickim stadionem, uczestniczyło 50 osób. Byli to m.in. wędkarze z Koła Miejskiego, Koła Polmo, Koła Wiarus, Kół PZW Grążawy i Górzno, pracownicy Państwowych Straży Rybackich oraz Społecznej Straży Rybackiej, a także kajakarze.

Jak poinformował Jerzy Fijołek, przewodniczący Rady Rejonu PZW w Brodnicy, najbardziej zaśmiecony odcinek Drwęcy uczestnicy akcji napotkali na wysokości kładki łączącej ul. Mazurską z Nad Drwęcą. Zmorą środowiska w tym miejscu są plastikowe butelki i worki foliowe. Zbierający znajdowali na najbardziej zanieczyszczonym odcinku także opakowania szklane i aluminiowe. W innych miejscach napotykali śmieci o większych gabarytach, jak opony czy wykładziny.

Śmieci zbierano z powierzchni wody, pływając na kajakach i łodziach motorowych oraz z brzegów rzeki, spacerując. Zebrano około dwóch ton śmieci. Akcję jak co roku wsparł Powiat Brodnicki, który przekazał worki na nieczystości oraz rękawiczki ochronne. Niechlubny plon zbiórki zagospodarowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brodnicy. Uczestników sprzątania na koniec organizatorzy akcji uraczyli ciepłym posiłkiem - smaczną zupą gulaszową i kiełbasą.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej