Zaloguj się | Rejestracja

Zając Wielkanocny w Brzoziu

poniedziałek, 04 kwietnia 2022 r., godz. 12:55  |  Wersja do druku

W Parku Wodnym w Brzoziu odbyły się wielkie poszukiwania kolorowych jajek. A wszystko to za sprawą Zająca Wielkanocnego, którego zaprosiła wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska w sobotę, 2 kwietnia. Zając pochował jajka z numerkami, które trzeba było odnaleźć, żeby dostać przypisany do danego numeru prezent. Gra terenowa zebrała liczne grono mieszkańców.Na zaproszenie Wójt Gminy Brzozie Danuty Kędziorskiej-Cieszyńskiej do Parku Wodnego w Brzoziu zawitał Zając Wielkanocny (w tej roli niezastąpiony radny Marcin Kamiński). Zając przywiózł ze sobą prezenty, które ponumerował, a odpowiadające im numerki umieścił na kolorowych jajkach. Zostały one dobrze ukryte na terenie Parku Wodnego i należało je odnaleźć.

W sobotnie przedpołudnie, 2 kwietnia do udziału w grze terenowej zgłosiło się mnóstwo chętnych dzieci z rodzicami i opiekunami. Każde dziecko wyposażone w koszyczek, wyruszyło w teren i wypatrywało ukrytych jajek, co wcale nie okazało się łatwe. Na 191 ukrytych, odnaleziono 179, co było zupełnie przyzwoitym rezultatem. Zając Wielkanocny rozdawał dzieciakom cukierki, w czym wydatnie pomagaly mu wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska i przewodnicząca Rady Gminy Brzozie Maria Florkiewicz.

Dodatkową atrakcją były warsztaty robienia świątecznych pisanek pod kierownictwem Wioski Początku Życia z Jajkowa i kolorowa wata cukrowa, którą cierpliwie kręciły panie z KGW Brzozie. Po zakończeniu gry Zając Wielkanocny wspólnie z paniami z Urzędu Gminy i Biblioteki Gminnej w Brzoziu (organizatora zabawy) wręczał prezenty z odpowiednimi numerkami. Żadne dziecko tego dnia nie odeszło bez prezentu, bo w końcu to świąteczna zabawa. Wójt obiecała grę kontynuować w przyszłym roku, co z pewnością ucieszy dzieci.

Wielkie poszukiwania w Brzoziu:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej