Zaloguj się | Rejestracja

Śladami Jacka Karpińskiego

wtorek, 19 października 2021 r., godz. 09:22  |  Wersja do druku

6 października uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce zwiedzali Warszawę śladami Jacka Karpińskiego. Opiekunami uczestników wycieczki byli dyrektor szkoły Zenon Matuszewski, wychowawczyni klasy VIII Agata Bejrach oraz Joanna Kalenik z Fundacji Brama Epok.Była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, po niej obiad, a następnie uczniowie udali się na Cmentarz Ewangelicko-Reformowany w Warszawie, gdzie znajduje się grób Jacka Karpińskiego, a także Stefana Żeromskiego i liczne kwatery powstańcze. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy, która pozwala empatycznie wyobrazić sobie świat z perspektywy osób niewidomych.

Jacek Rafał Karpiński, ps. "Mały Jacek" (1927-2010) – polski inżynier, elektronik, informatyk, żołnierz Szarych Szeregów w Batalionie "Zośka", uczestnik powstania, trzykrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych. Projektant minikomputera K202. Jeden z założycieli Polskiego Towarzystwa Informatycznego i wiceprezes jego pierwszego Zarządu Głównego.

Wyjazd sfinansowano w ramach projektu "Młodzi następcy Jacka Karpińskiego" - Dzieci Kapitana Nemo - Fundacja BGK. Dotację pozyskała Fundacja Brama Epok i realizuje projekt w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Gortatowie z siedzibą w Szczuce i Gminą Brodnica. Kolejne działania w projekcie to m.in. warsztaty tworzenia robotów Lego oraz filmów.

Źródło: Justyna Klimowska Joanna Kalenik

Śladami Jacka Karpińskiego/fot. nadesłane:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej