Zaloguj się | Rejestracja

Europejski Tydzień Kodowania

poniedziałek, 18 października 2021 r., godz. 08:09  |  Wersja do druku

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania 2021. Szkoła za promowanie inicjatywy Europejskiego Tygodnia Kodowania 2021 oraz naukę dzieci programowania otrzymała pamiątkowy certyfikat.Uczniowie klas VI – VIII w ramach akcji grali w Scottie Go! Gra ta polega na układaniu kodu programu za pomocą puzzli, a następnie zeskanowania go za pomocą tabletu do dołączonej aplikacji. Każda zagadka poprzedzona jest samouczkiem, który wprowadza konkretne puzzle i umiejętności informatyczne. Uczniowie rozwiązywali zagadki w drużynach. Oprócz umiejętności informatycznych rozwijali też kompetencje społeczne – umiejętność pracy w zespole.

Ponadto mogli uczestniczyć w darmowych webinarach:
  • "Scratch: Minecraftowe rewolucje"
  • "Webowi cybermasterzy czyli moja własna strona internetowa"
  • "CodeWeekEND: kodujemy w Pythonie"
  • "Unity – poczuj się prawdziwym programistą"

Młodsze dzieci kodowały na matach, a także programowały roboty Ozobot 2.0 Bit. Szkoła za promowanie inicjatywy Europejskiego Tygodnia Kodowania 2021 oraz naukę dzieci programowania otrzymała pamiątkowy certyfikat.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Europejski tydzień kodowania/fot. nadesłane:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej