Zaloguj się | Rejestracja

#SzczepimySię w powiecie brodnickim

poniedziałek, 11 października 2021 r., godz. 11:27  |  Wersja do druku

Od poniedziałku, 11 października szczepionkobus wyruszył w trasę do ośmiu gmin w powiecie brodnickim ze szczepieniami przeciwko COVID -19. Obsługują go pracownicy Szpitala Powiatowego w Brodnicy. Dzisiaj (11.10) szczepiono się w gminie Brodnica.Kujawsko-pomorski szczepionkobus rozpoczął trasę po powiecie brodnickim na placu przy boisku w Szczuce w gminie Brodnica. W inauguracji trasy uczestniczył wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau, który powiedział między innymi: - W powiecie brodnickim rozpoczynamy tygodniowy okres szczepień korzystając ze szczepionkobusa. Bardzo nam zależy na tym, żeby w tym powiecie, a szczególnie w gminie Brodnica, która okala miasto, rozpocząć tę akcję. Pan wójt przygotował tu trzy lokalizacje, mieszkańcy tej gminy będą mieli łatwy dostęp do szczepień. Musimy pokonać pewne ograniczenia, w powiecie lipnowskim, z którego szczepionkobus przyjechał, udało się zaszczepić 170 osób, to lekka tendencja wzrostowa, choć nie taka, jaka by nas zadowalała. Wzrasta ilość zachorowań i dlatego musimy się szczepić. Musimy nabyć odporność zbiorową, a do tego potrzeba do 70% zaszczepień społeczeństwa, tymczasem jest zaledwie 51, 7%. To dalece za mało i dlatego zachęcamy mieszkańców do wizyty w szczepionkobusie.

Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski powiedział tuż przed inauguracją trasy: - Gmina Brodnica wychodzi na przeciw mieszkańcom i razem z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim zorganizowała szczepionkobus, który dzisiaj, 11 października odwiedza naszą gminę. Szczepienia odbędą się jeszcze dzisiaj w Szczuce, Szabdzie i Karbowie. Liczymy na obecność mieszkańców, chcemy, żeby łatwo i dostępnie mogli skorzystać z tego udogodnienia. Rozpoczynamy cykl szczepień w gminie Brodnica, później szczepionkobus pojedzie w trasę dalej po powiecie brodnickim. Obecnie w naszej gminie zaszczepiło się około 43% mieszkańców, liczymy, że teraz dzięki szczepionkobusowi poziom zaszczepienia się zwiększy. Nie chcemy, żeby znów rząd zamykał nas w domach, stąd też apel do mieszkańców, aby się szczepili.

W następnych dniach szczepionkobus zawita do miasta Brodnicy (12.10), gminy Osiek (13.10), gminy Świedziebnia (14.10) i gminy Bartniczka (15.10).

Szczepionkobus z wizytą w gminie Brodnica:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej