Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Dyni w Nowym Dworze

piątek, 08 października 2021 r., godz. 07:58  |  Wersja do druku

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas, aby świętować Dzień Dyni – królowej wszystkich warzyw. W Nowym Dworze uroczyście obchodzono to święto, były przysmaki dyniowe, zabawy i liczne konkursy.W piątek, 1 października w Nowym Dworze świętowano Dzień Dyni. Impreza finansowana była ze środków funduszu sołeckiego. Imprezę również wsparło Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie. W ramach obchodów Dnia Dyni była okazja, żeby pogłębić wiadomości na temat wartości odżywczych dyni, sprawdzić co kryje dyniowe wnętrze oraz wymienić pomysły na przysmaki dyniowe.

Tego dnia dynia królowała na całym placu, bo przecież to jej święto a ona sama jest królową warzyw. Uczestnicy spotkania mogli liczyć na wiele konkursów, gier i zabaw, były także nagrody. Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Dworze zadbało o pyszne ciasta, babeczki dyniowe, przetwory z dyni a głównym daniem była zupa krem z dyni.

Przepiękne jesienne dekoracje również zostały wykonane przez członkinie koła. Mieszkańcy wsi na długo zapamiętają takie spotkania, gdyż za każdym razem zaliczają się one do udanych, pełnych radości i zabawy imprez integracyjnych

Źródło: Justyna Klimecka sekretarz UG Brodnica, Karolina Iwańska sołtys sołectwa Nowy Dwór

Dzień Dyni w Nowym Dworze /fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej