Zaloguj się | Rejestracja

Ocalic od zapomnienia w Górznie

czwartek, 07 października 2021 r., godz. 10:40  |  Wersja do druku

Miasto i Gmina Górzno pod kierunkiem dr Jadwigi Lewandowskiej, w roku 2020 rozpoczęło projekt badawczy pt. "Archeologiczne dziedzictwo Górzna - ocalić od zapomnienia". 26 września 2021 roku, w ramach zakończenia pierwszego etapu badań, odbyło się spotkanie z dr Jadwigą Lewandowską, w którym uczestniczyło także Stowarzyszenie Brodnicka Grupa Eksploracyjno - Poszukiwawcza.Każdy, kto przybył na miejsce spotkania, mógł usłyszeć wiele ciekawostek na temat historii Górzna. którą przybliżyła dr Jadwiga Lewandowska. Była to też okazja do obejrzenia znalezionych przez członków Stowarzyszenia Brodnicka Grupa Eksploracyjno - Poszukiwawcza skarbów, odkrytych na działce kościelnej.

Etap I badań rozpoczęto jeszcze w roku 2020, teraz badania są kontynuowane. Etap drugi prac koncentruje się na lepszym rozpoznaniu tajemnic dworu biskupów płockich i bożogrobców.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Górzno, Stowarzyszenie Brodnicka Grupa Eksploracyjno - Poszukiwawcza

Ocalić od zapomnienia/fot. UMiG Górzno :

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej