Zaloguj się | Rejestracja

W gminie Brodnica dzieci uczą się pływać

czwartek, 07 października 2021 r., godz. 08:40  |  Wersja do druku

Kolejne roczniki uczniów szkół podstawowych mają szansę nauczyć się pływać, dzięki autorskiemu programowi, który prowadzony jest we współpracy z lokalnymi samorządami. Z organizowanych na basenach zajęć skorzysta do końca roku 6000 dzieci z 80 gmin naszego regionu. Z gminy Brodnica uczy się pływać 30 uczniów.



Od 7 lat Urząd Marszałkowski wspiera działanie projektu "Umiem pływać", którego istota to nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Na dofinansowanie nauki pływania wśród dzieci samorząd województwa w tym roku przeznaczył 280 tysięcy złotych. Za realizację projektu odpowiada Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki.

Program przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, którzy podczas zajęć zostaną zapoznani z zasadami bezpiecznego wypoczynku i zachowania się w sytuacji zagrożenia nad wodą. Spotkania będą prowadzone na krytych pływalniach i otwartych akwenach wodnych pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów, instruktorów oraz opiekunów. W programie zaplanowano 20-godzinne kursy odbywające się z częstotliwością do 2 spotkań w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 dzieci. Znajomość podstawowych umiejętności pływackich uczestników potwierdzi egzamin.

W gminie Brodnica trwają zajęcia w ramach tegorocznej edycji programu realizowanego we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 79 gmin z regionu kujawsko-pomorskiego. W tym roku w zajęciach nauki pływania na basenie w Ośrodka Wypoczynkowym Półwysep Wądzyń z gminy Brodnica biorą udział uczniowie z klas I – III z Cieląt oraz Gorczenicy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu we wtorki. Jest to 10 wyjazdów, z których korzysta 30 uczniów.

Podczas prowadzenia programu "Umiem pływać" w latach 2014-2020 skorzystało 44 tysiące dzieci, a dodatkowo na terenie województwa powołano 8 nowych klubów pływackich. Realizacja zadania pozwala na odnajdywanie młodych talentów.

Samorząd województwa współfinansuje cztery programy sportu powszechnego, wśród których poza programem "Umiem pływać", są także Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie, "Lekkoatletyka dla każdego" oraz Program Rozwoju i Upowszechniania Koszykówki.

W gminie Brodnica dzieci uczą się pływać/fot. nadesłane:



Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej