Zaloguj się | Rejestracja

XX Bieg po schodach w Górznie

poniedziałek, 04 października 2021 r., godz. 09:31  |  Wersja do druku

W sobotę, 2 października w Górznie, przy chłodnej i wietrznej pogodzie odbył się XX Bieg po schodach. Biegać każdy może i już kolejny raz zawodnicy udowodnili, że nie jest to wcale trudne. Dla każdego z ponad osiemdziesięciu uczestników przewidziano posiłek regeneracyjny i pamiątkowy magnes.Pogoda typowo jesienna nie rozpieszczała temperaturą, gdy w Górznie zebrała się spora grupa uczestników w różnym wieku, żeby wziąć udział w XX Biegu po schodach. Jubileuszowy bieg miał się odbyć w ubiegłym roku, ale ze względu na epidemię Covid-19 został przeniesiony na rok bieżący. Biegi odbywały się w dwóch etapach, zawodników podzielono na trzy kategorie wiekowe:
  • III klasy szkoły podstawowej i młodsi
  • IV – VI klasa szkoły podstawowe
  • VII klasa szkoły podstawowej i starsi

Starsi biegali po schodach położonych przy ulicy Bożogrobców i na schodach prowadzących do Ośrodka Edukacji Ekologicznej WILGA (razem 282 stopnie), a młodsi biegali tylko do WILGI. O zwycięstwie decydowała suma wyników z dwóch biegów.

Wszystkich uczestników przywitał i zawody otworzył burmistrz Górzna Tomasz Kinicki, który powiedział: - Witam wszystkich zwolenników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spotykaliśmy sie na biegach po schodach już wiele razy, ta edycja jest jubileuszowa - dwudziesta. Miała się ona odbyć w zeszłym roku, ale z wiadomych powodów się nie odbyła. Dziękuję sponsorom i pracownikom urzędu i szkoły w Górznie. Zapraszam do biegania i oddaję głos sędziom, którzy przeprowadzą krótką odprawę techniczną. Powodzenia!

Zawody sprawnie przeprowadzili sędziowie Robert Sargalski i Jacek Warmiński. Humory dopisywały, kondycja również, co widać na zdjęciach zamieszczonych w galerii. Biegającym kibicował Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, który wręczał także puchary, dyplomy i pamiątkowe magnesy. Jak stwierdził burmistrz - jest to cykliczna impreza, która ma mobilizować mieszkańców do wysiłku i do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Puchary otrzymali także najmłodsza uczestniczka Wiktoria Wasielewska oraz najstarszy uczestnik Ryszard Drumiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie pamiątkowe magnesy. Na zakończenie odbyło się losowanie 20 nagród niespodzianek, wśród wszystkich uczestników biegu. Sponsorami zawodów było Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o. Urząd Miasta i Gminy Górzno oraz OEE WILGA. Organizatorami był Urząd Miasta i Gminy w Górznie oraz Zespół Szkół w Górznie.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA ufundował ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników, który bardzo się przydał na rozgrzewkę, temperatura bowiem nie rozpieszczała. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowane nagrody, a także wszystkim przybyłym za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

Wyniki zawodów:

III klasy szkoły podstawowej i młodsi

dziewczęta

I miejsce Zofia Skarżyńska
II miejsce Michalina Zulewska
III miejsce Agata Domagalska

chłopcy

I miejsce Wiktor Wasielewski
II miejsce Filip Ostrowski
III miejsce Igor Kaczorowski


IV – VI klasa szkoły podstawowej

dziewczęta

I miejsce Weronika Wasielewska
II miejsce Aleksandra Łukaszewska
III miejsce Nadia Marciniak

chłopcy

I miejsce Kacper Blinkiewicz
II miejsce Miłosz Mijakowski
III miejsce Igor Kwiatkowski, Ksawery Marciniak

VII klasa szkoły podstawowej i starsi

dziewczęta/kobiety

I miejsce Natalia Żbikowska
II miejsce Natalia Litwicka
III miejsce Małgorzata Litwicka

chłopcy/mężczyźni

I miejsce Artur Szczucki
II miejsce Maciej Zulewski
III miejsce Jakub Domagalski

Źródło: Jacek Warmiński UMiG Górzno

XX Bieg po schodach w Górznie:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej