Zaloguj się | Rejestracja

Dzień Seniora w Gortatowie

środa, 29 września 2021 r., godz. 10:35  |  Wersja do druku

Dzień Seniora jest zawsze niezwykłym świętem w lokalnej społeczności. W Gortatowie spotkali się seniorzy z sołectw Dzierżno, Gortatowo, Sobiesierzno i Szymkowo. Spotkanie było okazją do zwrócenia uwagi na zagadnienie jakości życia osób starszych. Obecnie na świecie żyje ponad 600 milionów ludzi powyżej 60 roku życia.Stała opieka i troska o seniora jest niezwykle ważna, bo aż 3 na 10 seniorów doświadcza samotności oraz izolacji. Taki sam odsetek starszych osób deklaruje brak bliskich kontaktów międzyludzkich. Seniorzy pełnią bardzo ważną rolę w każdej rodzinie. Mają za sobą ogromny bagaż doświadczeń i wspomnień, z którym często i chętnie dzielą się z młodszym pokoleniem.

W tym roku, ze względu na panujące obostrzenia spotkanie seniorów w gminie Brodnica zostało zorganizowane przez sołtysów i radnych sołectw Dzierżno, Gortatowo, Sobiesierzno i Szymkowo - ze środków funduszu sołeckiego nie w styczniu, lecz 25 września 2021 roku.

W świetlicy wiejskiej w Gortatowie mieszkańcy sołectw spotkali się z wójtem gminy Brodnica Adamem Zalewskim. Swoją obecnością zaszczycił ich również były dyrektor szkoły w Gortatowie Szczepan Strużyński z małżonką.

Po powitaniu przez organizatorów spotkania przybyłych gości i wystąpieniu wójta, seniorzy wznieśli uroczysty toast i rozpoczęła się część towarzyska. Konsumpcja słodkich ciast i deserów, rozmowy kuluarowe, wspomnienia z młodości.... Wszyscy bawili się wesoło. Dźwięki muzyki, wspólny śpiew i taniec umilały czas - komu nie pozwalało zdrowie, cieszył oko i radował się przy stole.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Dzień Seniora w Gortatowie/fot. nadesłane:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej