Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

wtorek, 28 września 2021 r., godz. 11:46  |  Wersja do druku

Coraz więcej ludzi zakłada małe przydomowe sady. W takim przydomowym sadzie powinno znaleźć się kilka drzew i krzewów owocowych dobranych odpowiednio do warunków glebowych oraz wielkości działki. Powszechnie uważa się, że dla większości drzewek owocowych korzystniejszym terminem sadzenia jest jesień.Zdecydowanie najlepszym terminem do sadzenia drzew i krzewów owocowych jest sadzenie jesienne od początku października do pierwszych silniejszych zimowych przymrozków. Jeżeli nie zdążyliśmy posadzić naszego przydomowego sadu jesienią, można to zrobić jak najwcześniej wiosną.

Takie sadzenie jesienią ma kilka dosyć istotnych zalet. Pierwszą i podstawową jest to, że roślina sadzona jesienią lepiej znosi szok po przesadzeniu. Jeżeli przesadzimy roślinę jesienią, nie będzie ona zużywała wszystkich sił na budowanie części nadziemnej, budowanie korony, wzrost, tworzenie liści i pąków kwiatowych. Roślina posadzona jesienią, podczas spoczynku wegetacyjnego, może skupić się na odbudowie systemu korzeniowego, a szczególnie na korzeniach włośnikowych, które odpowiadają za pobieranie wody i soli mineralnych.

Dodatkową zaletą sadzenia drzew i krzewów owocowych jesienią jest dostępność różnorodnych odmian i gatunków w centrach ogrodniczych i szkółkach roślin. Jeżeli szukamy jakiejś rzadkiej i oryginalnej odmiany, jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy ją w ofercie jesiennej niż wiosennej.

Kolejnym aspektem, który przemawia za nasadzeniami jesiennymi jest ekonomia. Ceny wszystkich drzew i krzewów owocowych praktycznie zawsze są niższe jesienią niż wiosną. Dobór gatunków drzew owocowych do naszego sadu zależy od jakości gleby. Żyznych podłoży gliniastych wymagają jabłonie, grusze oraz czereśnie. Słabsze gleby piaskowe są odpowiednie dla wiśni szczepionej na antypce, moreli i brzoskwini, natomiast śliwy będą dobrze plonować na rędzinach.

Pamiętajmy, że drzewka posadzone w październiku zdążą zregenerować uszkodzone korzenie przed nastaniem zimy, dzięki czemu rozpoczną wzrost już na początku następnej wiosny.

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, znajduje się przy ulicy Sikorskiego 8. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 i w soboty od 8:00-16:00. Zapraszamy!

Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca :
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej