Zaloguj się | Rejestracja

Razem do Trójstyku 2021

poniedziałek, 27 września 2021 r., godz. 09:38  |  Wersja do druku

To już kolejne spotkanie przy głazie granicznym na Trójstyku, które odbyło się w sobotę, 25 września. Pogoda dopisała i należy gratulować wszystkim tym, którzy raźnie pomaszerowali wiele kilometrów, żeby wspólnie spotkać się w środku lasów Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Spotkania stały się już tradycją i warto wybrać się wspólnie, choćby w przyszłym roku.Już po raz kolejny turystyczne grupy z trzech województw ruszyły, by spotkać się na Trójstyku. W Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej, akcji której inicjatorem jest PTTK (w tym roku w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki) turyści różnymi trasami wędrowali do kamienia opatrzonego herbami trzech województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

25 września z Górzna wyruszyły grupa piesza i nordic-walking, grupa rowerowa i biegowa. Sztafeta "Razem do Trójstyku" wpisuje się w ogólnopolską akcję i zachęca do wspólnego wędrowania i poznawania walorów krajoznawczych. Uczestnicy rajdu, w grupach pieszych, rowerowych i biegowych, wyruszyli z Górzna (woj. kujawsko-pomorskie), Lidzbarka (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Lubowidza i Żuromina (woj. mazowieckie), aby spotkać się przy symbolicznym głazie, w miejscu styku trzech województw. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, ze względu na stan wyjątkowy, nie odbył się piknik w Konopatach.

Pogoda nie zawiodła i choć słońca nie było, panowała złota jesień i było dość ciepło. Z Górzna wyruszyła grupa piechurów pod okiem Roberta Sargalskiego, grupa rowerzystów pod opieką Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno oraz biegacze. Wszystkie grupy spotkały się przy symbolicznym głazie o godzinie 12:00.

Na miejscu podziwiano posadzone w zeszłym roku dąb - Drzewo Dziedzictwa PTTK, które jest symbolicznym upamiętnieniem jubileuszu 70-lecia połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego.

Dyrektor górznieńskiego GOK-u Krzysztof Magdziak witając przybyłych powiedział: - Ogromnie cieszymy się, że jesteście z nami na Trójstyku. Impreza ta odbywa się od sześciu lat i robimy ją we współpracy z PTTK. W tym dniu, a jest to zazwyczaj ostatnia sobota wrześnie, rusza wiele sztafet w całej Polsce, które mają różny wymiar. Nieważne ilu nas jest na trasie, najważniejsze jest to, że udaje nam się zgromadzić was tutaj na granicy województw. To bezcenna inicjatywa, bo jest transgraniczna. Porusza ludzi z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Trzeba tu wspomnieć, że oprócz Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie, organizatorem jest też Wagon Inicjatyw z Żuromina, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku Urząd Miasta w Lubowidzu. Mamy też wspaniałych partnerów, którzy nas pozytywnie zaskakują i zawsze wspierają. A są to: Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy już prawie organizator, Urząd Miasta i Gminy w Górznie, Powiat Żuromiński, Kurier Żuromiński, Tygodnik Ciechanowski, Urząd Miasta w Lidzbarku, Lasy Państwowe (Nadleśnictwo Brodnica, Nadleśnictwo Lidzbark)

Razem do Trójstyku 2021:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej