Zaloguj się | Rejestracja

Interpelacja w sprawie akcji protestacyjnej ratowników

wtorek, 14 września 2021 r., godz. 12:06  |  Wersja do druku

W związku z ogólnopolskim protestem ratowników medycznych, którzy domagają się nie tylko wzrostu wynagrodzeń, ale także poprawy warunków pracy, poseł Paweł Szramka wystosował do Ministra Zdrowia interpelacje poselską, której treść zamieszczamy. W brodnickim szpitalu 38 ratowników złożyło wypowiedzenia, podobna sytuacja jest w powiatach golubsko-dobrzyńskim, wąbrzeskim, rypińskim i lipnowskim.Treść interpelacji, którą poseł Paweł Szramka skierował do Ministra Zdrowia.


Szanowny Panie Ministrze,

od początku września trwa ogólnopolski protest ratowników medycznych. Domagają się oni nie tylko wzrostu wynagrodzeń, ale także poprawy warunków pracy.

13 września w kilku powiatach województwa kujawsko-pomorskiego wypowiedzenia złożyło 111 ratowników medycznych zatrudnionych na kontraktach. Jest to 100% wszystkich ratowników zatrudnionych w powiatach: brodnickim, rypińskim, wąbrzeskim i golubsko-dobrzyńskim. Sytuacja taka występuje analogicznie także w innych rejonach naszego kraju.

Ponieważ zawód ratownika medycznego jest jednym z tych zawodów, dzięki którym społeczeństwo może mieć zapewnione podstawy bezpieczeństwa w zakresie ochrony zdrowia, uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

Jakie są plany ministerstwa, gdy po okresie wypowiedzenia zakończą pracę wszyscy ratownicy, którzy w ostatnich dniach zadeklarowali odejście z tego zawodu?

Czy można spodziewać się wówczas zatrudnienia tychże ratowników na umowy o pracę?

Czy są rozważane jakiekolwiek plany, w jaki sposób zastąpić tychże ratowników?

Czy zwiększenie stawki za tzw. dobokaretkę przełoży się bezpośrednio na podwyżki dla ratowników medycznych, czy też dyrektorzy szpitali będą mogli przeznaczać tę kwotę na dowolny cel?Źródło: Paweł Grabowski dyrektor Biura Poselskiego w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej