Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

poniedziałek, 13 września 2021 r., godz. 09:40  |  Wersja do druku

W słoneczną i ciepłą sobotę, 11 września, na terenie siedziby Ośrodka Edukacji Ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie odbyło się podsumowanie projektu "Krok po kroku do zdrowia", który realizowało Koło Gospodyń Wiejskich z Zaborowa. W trakcie spotkania zbierano też fundusze na leczenie i rehabilitację Asi Wojnackiej.Projekt "Krok po kroku do zdrowia", który realizowało Koło Gospodyń Wiejskich z Zaborowa ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, a także integrację rodzin, znajomych i mieszkańców miasta i gminy Górzno. Pogoda dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Projekt rozpoczął się 4 kilometrowym marszem nordic walking, który dla zdrowia jest bezcenny.

Na terenie siedziby Ośrodka Edukacji Ekologicznej Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego w Rudzie, czekały na przybyłych smakołyki - pyszna zupa dyniowa, swojski chleb ze smalcem, kawa herbata, znakomite, domowe ciasto, napoje i soki, prażona kukurydza. Były wspólne zabawy, konkursy sprawnościowe. Panie z KGW w Zaborowie przygotowały konkurs edukacyjny, były też nagrody. Na grillu opiekały się smakowite kiełbaski i tak leniwie płynął wszystkim czas. Smakołyki były bezpłatne, wyjątkiem było stoisko, na którym można było kupić słodycze, a pieniążki zasilały specjalny słój dla Asi Wojnackiej na jej leczenie i rehabilitację.

14- letnia Asia Wojnacka z Mileszew choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Choroba genetyczna skazała ją na wózek elektryczny i ciągle postępuje. Rokowania u osób, które zmagają się z tą przypadłością, nie są dobre, ale pojawiła się nadzieja wraz z wejściem na rynek nowego leku. Asia chce walczyć o siebie. Jej marzeniem jest dalsza edukacja w szkole średniej, co wiąże się z dużymi kosztami. Chciałaby kontynuować naukę w dobrym liceum na kierunku biologiczno-chemicznym. Asia jest bardzo zdolna i jest jedną z najlepszych uczennic w szkole - jej średnia to 6.0, jest ambitna i dużo czasu poświęca nauce. Mimo tej ciężkiej choroby uśmiech nie znika z jej twarzy. Potrzebna jest też bardzo kosztowna rehabilitacja, która wiąże się z częstymi wyjazdami...
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/4pfk7j

Spotkanie w plenerze otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki, który powiedział: - Witam serdecznie wszystkich przybyłych. chciałbym podziękować organizatorom i współorganizatorom, sponsorom i darczyńcom, wszystkim dobrym ludziom, którzy wsparli tę imprezę. Staje się ona cykliczna i zachęcam wszystkich do spędzenia czasu w pięknym miejscu, na powietrzu, z rodzinami i przyjaciółmi. Jesteśmy w Rudzie i niech będzie więc "Ruda tańczy jak szalona". Życzę miłej zabawy.

Marzena Luda z KGW Zaborowo powiedziała nam na temat projektu: - Dzisiejsza impreza to trzecia edycja projektu "Krok po kroku do zdrowia". Środki na nią pozyskujemy z Urzędu Miasta i Gminy Górzno na działania organizacji pozarządowych. W tym roku impreza jest połączona z akcją charytatywną dla Asi Wojnackiej z Mileszew, która walczy z SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Asia jest tu z nami dzisiaj wraz ze swoimi rodzicami. W zeszłym roku wspieraliśmy Michała Sosnowskiego z gminy Górzno, a w tym roku sam Michał z rodziną wspiera akcję dla Asi. Dzieci mają do dyspozycji stoiska, gdzie mogą robić bransoletki z filcu, bańki mydlane, są też animacje. Mamy też konkurs wiedzy, w którym będą nagrody. Czeka tradycyjna zupa dyniowa, kiełbaski z rożna, ciasta i napoje. Całe pieczywo jest przez nas wypiekane, bo nie korzystamy z rzeczy gotowych. Zapraszamy do nas gości i sponsorów. W projekt angażują się wszystkie panie z KGW Zaborowo, które wkładają w imprezę swoje fundusze i mnóstwo pracy własnej.

Projekt "Krok po kroku do zdrowia", to jedna z takichj imprez, na których po prostu być trzeba, a kto nie był, niech żałuje. Już teraz zapraszamy na rok następny, impreza organizowana jest zwykle w drugą sobotę września.

Krok po kroku do zdrowia:

reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej