Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

poniedziałek, 13 września 2021 r., godz. 10:46  |  Wersja do druku

W dniu 6 września w Szkole Podstawowej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce miały miejsce pierwsze warsztaty z cyklu spotkań "Poniedziałek – dzień długi już z nazwy". Jest to jeden z elementów projektu "Mała Ojczyzna – domem i drogą do wielkiego świata".Na projekt "Mała Ojczyzna – domem i drogą do wielkiego świata" Fundacja Brama Epok pozyskała środki z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego NOWEFIO na lata 2021-2030. Partnerami projektu są: Gmina Brodnica, Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie oraz Szkoła Podstawowa w Gortatowie z siedzibą w Szczuce.

Uczniowie klasy VIII wzięli udział w warsztatach, które poprowadził Michał Markowski z telewizji Eltronik. Dotyczyły one stworzenia Szkolnej TV, której jeden odcinek w miesiącu będzie emitowany od września do grudnia na kanale YouTube Fundacji oraz w mediach społecznościowych. Uczestnicy podzielili się rolami w tworzeniu telewizji, przeprowadzili pierwsze wywiady, zapoznali się z terminologią. Całość działań wspiera dyrektor szkoły Zenon Matuszewski. Uczniowie dowiedzieli się także wielu ciekawostek związanych z praca dziennikarską. Mieli okazję od strony praktycznej zapoznać się również z niezbędnym sprzętem – kamerą oraz dronem. Miłym akcentem spotkania była pizza przygotowana przez restaurację "Bosca" w Brodnicy. Pierwszy odcinek pojawi się pod koniec września.

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica

Warsztaty telewizyjne w Szczuce/fot. nadesłane:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej