Hala sportowa w Kruszynach

środa, 08 września 2021 r., godz. 07:35  |  Wersja do druku

Szkoła Podstawowa w Kruszynach zyskała nową halę sportową, której uroczyste otwarcie odbyło się 3 września. Hala powstała dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2019 - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

Od 2014 roku, czyli w ciągu siedmiu lat, wieś Kruszyny doczekała się gruntownej przebudowy szkoły, powstało boisko wielofunkcyjne, a teraz również wymarzona hala sportowa. Wielkość sali: 24,6 m x 12,6 m i wysokości 6,9 m, ponadto salka do gimnastyki korekcyjnej, zaplecze sanitarno-szatniowe, pokój nauczyciela wf,, magazyn sprzętu sportowego i pomieszczenia techniczne.

Hala powstała dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2019 - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - zadania przyszkolne oraz środków własnych Gminy Bobrowo, a także dzięki przychylności władz wojewódzkich i powiatowych. Wykonawcą inwestycji był Zakład Ogólnobudowlany Usługi i Handel Bud-Dom Janusz Drzeszyński z Brodnicy. Wartość inwestycji wyniosła 2 434 838,81 zł. Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację inwestycji w wysokości 1 088 600,00 zł.

Przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor Delegatury Toruńskiej Urzędu Wojewódzkiego Dariusz Zagrabski, wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz, wójt gminy Bobrowo Paweł Klonowski, przewodniczący Rady Gminy Bobrowo Ryszard Włodarczyk, radna Gminy Bobrowo Alina Prokopowicz, ks. proboszcz Parafii św. Mikołaja w Kruszynach Waldemar Konczalski, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Pocałuń. przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Michalina Nowińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kruszynach Maria Linettej.

Po uroczystym apelu społeczność bawiła się na festynie rodzinnym. Było wiele atrakcji dla dzieci, m.in. pokazy doświadczeń chemicznych, walki rycerskie, wypiekanie pierników, dmuchany zamek. Nie zabrakło też poczęstunku.

Źródło: UG Bobrowo

Otwarcie hali w Kruszynach /fot. nadesłane :

Dzialkowicz.jpg