Zaloguj się | Rejestracja

BDK w Brodnicy informuje

poniedziałek, 06 września 2021 r., godz. 10:34  |  Wersja do druku

18 i 19 września 2021 na deskach Brodnickiego Domu Kultury znów gościć będą amatorskie grupy teatralne z całej Polski. Niezależne jury z 35 nadesłanych spektakli wybrało 11, które uświetnią Brodnicką Ucztę Teatralną 2021.BUT to niepowtarzalna okazja do obejrzenia przedstawień teatralnych, które powstają z potrzeby twórczej kreacji, z dala od głównego, instytucjonalnego nurtu życia teatralnego. Oglądanie pracy aktorów "na żywo", na scenie, to zupełnie inne doświadczenie, niż oglądanie ich na ekranie tv czy w kinie. W teatrze nie ma dubli, nie da się tu niczego cofnąć, w każdej chwili coś może pójść nie tak, np. aktor może zapomnieć tekstu - dlatego każdy spektakl teatralny jest tak wyjątkowy, za każdym razem odkrywa się w nim coś nowego.

Teatr od zawsze był miejscem międzypokoleniowych spotkań, przestrzenią sprzyjającą rozmowie, także osób o odległych, życiowych doświadczeniach czy rozbieżnych poglądach. Nie wyobrażamy sobie przestrzeni kulturalnej bez teatru - bez magii sceny, która ma niezwykły dar jednoczenia tego, co pozornie niejednorodne. Doskonale o tym wiedzą publiczność i uczestnicy Ogólnopolskiego Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna, gdzie doświadczenie mistrzów łączy się z kreatywnością amatorów.

Stało się już tradycją, że Ogólnopolski Festiwal Brodnicka Uczta Teatralna inauguruje jakiś wyjątkowy monodram. W tym roku spektaklem otwarcia będzie recital Magdaleny Smalary "Kobieta do zjedzenia", na który zapraszamy 17 września o godz. 18:00.

Będzie zabawnie i lirycznie. Będzie o smakach, o apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach. Aktorka temat zna od podszewki, mając za sobą, m.in. terapię odchudzającą u...hipnotyzera.

NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE WSTĘP WOLNY! Wejściówki do odbioru od 6 września w portierni BDK.

Program - 11 spektakli - kolejność przypadkowa:

Kompania Teatralna "Mamro" /Warszawa/ ”Eksperyment”
Teatr "Krzyk” /Maszewo/ ”Hej, Ty”
Teatr "Przebudzeni” /Ostróda/ ”Szatnia”
Teatr "Ekspozycja" /Poznań/ ”W imię ojców”
Teatr "Krzesiwo" /Warszawa/ ”Krokodyl”
Stowarzyszenie Teatr "Agrafka” /Chełmno/ ”Prawy sercowy”
Teatr "Inaczej” /Warszawa/ „Zobaczymy”
Teatr "Kompromisu Nie Będzie" /„Moniodram”
Teatr „Przedsiębiorstwo Indywidualnej Groteski z o. o.” (Teatr P.I.G. z o.o.) /Toruń/ "Kto nad kim”
Teatr "TU" /Czarnków/ ”ONY”
"The MASK" - Teatralny Bielsk Podlaski /Bielsk Podlaski/ ”Zielony Gil

ORGANIZATOR - Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Sztuki "BRACTWO", które w 2016 roku, za organizację Ogólnopolskiego Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pn. 'Rodzynki z pozarządówki".

Ogólnopolski Festiwal Brodnicka Uczta Teatralna jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Brodnica.

Źródło: Katarzyna Watkowska BDK


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej