Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

piątek, 03 września 2021 r., godz. 09:22  |  Wersja do druku

Przedsiębiorstwo Drogowo – Budowlane Sp. z o.o. z Brodnicy zakończyło wykonanie inwestycji w ciągu drogi powiatowej Szabda - Mszano w miejscowości Szabda. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonano w czwartek, 2 września.- Witam państwa na kolejnym już zakończeniu inwestycji drogowej prowadzonej przez Powiat Brodnicki. Jesteśmy na odcinku od drogi krajowej nr 15 do miejscowości Szabda włącznie. Dziękuję radnym powiatowym i przewodniczącemu, a także wójtowi za wkład do inwestycji i współpracę - powiedział starosta Piotr Boiński witając przybyłych na uroczystość.

W uroczystości wzięli udział między innymi: starosta brodnicki Piotr Boiński, członkowie Zarządu Powiatu Anna Małkiewicz i Małgorzata Miętkiewicz, przewodniczący Rady Powiatu Roman Pytlasiński, wójt gminy Brodnica Adam Zalewski, radny powiatowy Piotr Mazur, skarbnicy Powiatu Marzanna Fettke i Gminy Brodnica Witold Jastrzębski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Czesław Głowacki, ze strony wykonawcy prezes Przedsiębiorstwa Drogowo – Budowlanego Sp. z o.o. z Brodnicy Jan Kopiczyński i dyrektor Andrzej Wałdowski.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Czesław Głowacki powiedział: - Inwestycja drogowa o długości 1649 metrów, od skrzyżowania z drogą krajową nr 15 do skrzyżowania z drogą gminną - ul. Na Belfort, to szereg prac wykonanych szybko. Plac budowy przekazaliśmy wykonawcy w marcu tego roku, a odbiór nastąpił w sierpniu 2021. Zakres robót był następujący: poszerzenie jezdni do szerokości 5,5, położenie masy asfaltowej w trzech warstwach, przebudowa chodników, montaż elementów bezpieczeństwa - doświetlenie przejść dla pieszych, oznaczenia poziome.

Na przebudowywanym odcinku wykonano nową nawierzchnię jezdni i prawostronny chodnik oraz pobocza drogi. Z kostki brukowej wykonano zjazdy do nieruchomości i zatokę autobusową. Powstało także oświetlenie LED dwóch przejść dla pieszych z zasilaniem hybrydowym - z turbiną wiatrową i panelami fotowoltaicznymi.

Koszt całości zadania wynosił 1 598 089 zł. Udział finansowy w 55% pochodził z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i wyniósł 864 085 zł. Partnerem jest Gmina Brodnica, która współfinansowała realizację tej inwestycji dotacją ze swojego budżetu w kwocie 249 622 złotych.

- Decyzje co do złożenia wniosku do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg musiały zapadać szybko, ponieważ okres, w którym należało złożyć wniosek był krótki. Ten odcinek drogi wpisywał się w kryteria doskonale. Cała dokumentacja była błyskawicznie przygotowana i tu ukłony dla wszystkich pracowników Zarządu Dróg Powiatowych łącznie z dyrektorem, którzy przyłożyli rękę, by szybko to załatwić. Oczywiście ze strony Gminy Brodnica decyzje też były bardzo szybkie i wszystko to razem pozwoliło, że dzisiaj stoimy na tej jakże odmienionej drodze. - powiedział starosta Piotr Boiński.

Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski podziękował w imieniu mieszkańców: - Bardzo dziękujemy za wykonanie inwestycji, która przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa i wygody mieszkańców. Jako Gmina czynnie współpracujemy z Powiatem Brodnickim i oby ta współpraca wyglądała tak zawsze. Czekamy teraz na następne wspólne inwestycje.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1820C w ciągu drogi powiatowej Szabda - Mszano w miejscowości Szabda:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej