Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

poniedziałek, 30 sierpnia 2021 r., godz. 10:39  |  Wersja do druku

W niedzielę, 29 sierpnia w Zespole Wodno-Parkowym w Brzoziu odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Po mszy św. dziękczynnej za plony, barwny korowód w asyście Orkiestry Dętej udał się na miejsce świętowania, na dalszą część uroczystości Święta Plonów.Takich tłumów Brzozie dawno nie widziało. Po przerwie spowodowanej pandemią koronowirusa wróciły dożynki i wspólne świętowanie. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. W niedzielne popołudnie, 29 sierpnia spotkano się w Zespole Wodno-Parkowym, żeby uczcić tegoroczne Święto Plonów. Oprócz atrakcji na scenie sporo się działo także wokół niej. Na wszystkich czekały przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, a na najmłodszych pneumatyczne zabawki i zajęcia z animatorami.

Podczas części oficjalnej było powitanie gości, przemówienia i dożynkowe obrzędy. Pięknie podziękowano rolnikom za ich trud i włożoną pracę, a tegorocznymi starostami dożynek byli państwo Beata i Tomasz Lewalscy z Kulig.

Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska powiedziała nam:

- Mamy dzisiaj Dożynki Gminno-Parafialne, wyjątkowo w niedzielę, bo dwa lata temu mieliśmy w sobotę. W zeszłym roku ze względu na pandemię te dożynki się nie odbyły. Bardzo się cieszę, że pogoda mimo deszczu w okolicy się utrzymuje i jest słonecznie. Bardzo dużo osób do nas przybyło, dopisali również goście, bardzo się z tego cieszę. Podziękowaliśmy rolnikom za trud ich pracy, bo oni przecież pracują ciężko każdego dnia na ten chleb, który mamy na bieżąco i za to należą im się ogromne podziękowania i szacunek. To nie jest łatwo, bo praca jest trudna i wymagająca, a mimo tego mamy tych rolników. Gmina Brzozie jest gminą typowo rolnicza, więc my też można powiedzieć żyjemy z rolnictwa. Dlatego też Święto Plonów w gminie Brzozie musi być wyjątkowe i myślę, że takie jest. Oprócz licznych atrakcji, stoisk, które są dookoła, będą też występy. O godzinie
17:00 będzie występ Natalii Pawelskiej, której mama pochodzi z naszej gminy. Jest to dziewczynka, która osiągnęła wielki sukces w programie telewizyjnym i koncertuje w całej Polsce. Cieszę się, że i do nas Natalka dojechała i będziemy mieć piękny koncert. Około 19:00 przewidziany jest koncert zespołu Ellixir, a później mamy DJ-a i myślę, że wszyscy bawić się będą do białego rana.


Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Tegoroczne dożynki miały dodatkowy wymiar. W czasie ich trwania prowadzono loterię fantową, z któej dochód przeznaczono dla Tartaku NARA, którego hala produkcyjna spłonęła w lipcu tego roku.


Dożynki Gminno-Parafialne w Brzoziu.:
reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej