Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

niedziela, 29 sierpnia 2021 r., godz. 08:04  |  Wersja do druku

W sobotnie popołudnie, 28 sierpnia w Szczuce odbył się Sportowo-Rekreacyjny Piknik Rodzinny połączony z obchodami Dnia Dziecka. Celem pikniku było wsparcie inicjatywy organizacji działań w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji, zachęcanie do wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi, wspólna zabawa i ruch na świeżym powietrzu.Pogoda na szczęście dopisała, humory również. W sobotnie popołudnie w Szczuce odbył się festyn, w którym uczestniczyli mieszkańcy sołectwa. Na festynie spotkały się całe rodziny, które wesoło i czynnie spędzały czas. Integracja mieszkańców była jednym z celów imprezy, ale również wspólne spędzanie czasu z rodzinami. Konkursy, gry i zabawy, atrakcje dla dzieci, do tego grill i przekąski nie pozwalały nikomu być głodnym.

Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski, uczestniczący w festynie powiedział:

- Dzisiejsze spotkanie jest spotkaniem integracyjnym zorganizowanym przez sołectwo wsi Szczuka, panią sołtys, pana radnego i radę sołecką. Jest to sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego, jak również z budżetu Gminy Brodnica. Takie spotkania mają na celu integrację mieszkańców wewnątrz sołectwa i są potrzebne. Tych spotkań było mało ze względu na pandemię, w związku z tym wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy chcą porozmawiać w swoim gronie, wymienić się doświadczeniami, a nie mieli do tej pory takiej okazji. Jest to połączone razem z obchodami Dnia Dziecka, które nie odbyły się 1 czerwca ze względu na panujące wtedy obostrzenia. Są tu różne atrakcje dla dzieci, zjeżdżalnie, dmuchane zabawki, trampoliny, jest też stolik nauczycielski z grami i zabawami. Mamy również przy okazji informacje o spisie powszechnym, jeżeli ktoś jeszcze do tej pory się nie spisał, może to teraz zrobić. Mamy też informacje na temat szczepień. Będzie konkurs wiedzy o gminie Brodnica, drobne upominki i dużo dobrej zabawy. Bardzo dziękuję paniom z koła gospodyń wiejskich, które przygotowały ciasto, poczęstunek, kawę, herbatę. W Szczuce mamy prężnie działającą Ochotniczą Straż Pożarną, która wystawiła się tu ze swoim sprzętem, będzie też konkurs. Dzisiaj wyjątkowo zamiast gasić, strażacy rozpalają grilla i będą piekli kiełbaski.

Festyn przebiegał w miłej atmosferze, dzieci były zachwycone, ich rodzice również. Tego typu spotkania są bardzo ważne, bo w dzisiejszych zabieganych czasach i w dobie internetu, bardzo ważna jest integracja, bo ona buduje więzi międzypokoleniowe i tożsamość wsi.

Festyn Rodzinny w Szczuce:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej