Zaloguj się | Rejestracja

Lato w teatrze 2021

wtorek, 17 sierpnia 2021 r., godz. 10:46  |  Wersja do druku

Na przełomie lipca i sierpnia w Gaju-Grzmięcy odbyły się dwutygodniowe warsztaty teatralne w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego z Warszawy LATO W TEATRZE. Organizatorem wypoczynku był Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, a partnerem Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zbicznie.Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górznie Krzysztof Magdziak pisze:

Celem projektu jest popularyzowanie pedagogiki teatru poprzez przeprowadzenie autorskich warsztatów przygotowanych przez pedagogów i artystów dla dzieci i młodzieży. Są one szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

W tym roku punktem wyjścia do rozważań było "Drzewo". Drzewo, czyli Dąb Rzeczypospolitej z Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, który został podpalony pod koniec 2020 r. W twórczy sposób uczestnicy zastanawiali się czy przyroda wokół jest nam znana i bliska, czy ją lubimy, czy tylko tolerujemy. Efektem pracy było widowisko, które odbyło się na terenie Miętowego Gaju i nawet dżdżysta pogoda nie pokrzyżowała planów na pokaz. Licznie przybyła widownia, którą stanowili nie tylko rodzice uczestników, ale również "spragnieni" wydarzeń kulturalnych przedstawiciele lokalnej społeczności.

Składamy podziękowania za nieodpłatne użyczenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Miętowy Gaj" na ręce dyrektora Mariana Tomonia oraz OSP Pokrzydowo za urozmaicenie naszego pobytu w ośrodku.


Lato w teatrze 2021:
Lato w teatrze 2021:
Lato w teatrze 2021:
Źródło: Krzysztof Magdziak

Lato w teatrze 2021/fot. nadesłane:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej