Zaloguj się | Rejestracja

IV Kongres Dobrzynian w Górznie

piątek, 02 lipca 2021 r., godz. 18:58  |  Wersja do druku

W tym roku Miasto i Gmina Górzno należąca do Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej, jako przedstawiciel powiatu brodnickiego miała zaszczyt być z jednym z organizatorów IV Kongresu Dobrzynian, który odbył się w piątek, 2 lipca 2021 roku. Z uwagi na stan zagrożenia pandemicznego w kraju, kongres został przeprowadzony w jednym dniu.Głównym celem Kongresu Dobrzynian jest integracja mieszkańców Ziemi Dobrzyńskiej oraz propagowanie miejscowej historii i tradycji. Idea kongresu nawiązuje do historycznej tradycji szlacheckich sejmików dobrzyńskich oraz późniejszych zjazdów i spotkań przedstawicieli lokalnych społeczności.

Poprzednie trzy kongresy miały miejsca: I w dniach 10-12 sierpnia 2004 r. w Skępem (powiat lipnowski), II w dniach 15-16 lipca 2009 r. w Rypinie (powiat rypiński) oraz III w dniach 9-10 lipca 2014 r. w Czernikowie (powiat toruński).

Na zjeździe w Czernikowie zaprezentowano podczas wystąpień tradycyjny mundur wojewódzki Ziemi Dobrzyńskiej z II poł. XVIII wieku. Logo IV Kongresu Dobrzynian prezentuje się podobnie jak pozostałych prócz danych dotyczących miejsca, czasu trwania i herbów gmin.


reklama
Dzialkowicz.jpg


Kongres rozpoczął się uroczystą mszą św. w Kościele Parafialnym w Górznie, po której uczestnicy kongresu udali się pod Urząd Miasta i Gminy w Górznie, gdzie nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Następnie w hali sportowej odbyły się krótkie występy i wystąpienia związane z Ziemią Dobrzyńską.

Po południu uczestnicy kongresu udali się do Brodnicy, Rypina i Skrwilna, gdzie przyjęto dokument końcowy IV Kongresu Dobrzynian.

Organizatorami IV Kongresu Dobrzynian w Górznie byli:
  • Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej w Dobrzyniu nad Wisłą
  • Powiat Brodnicki
  • Miasto i Gmina Górzno
  • Gmina Skrwilno


IV Kongres Dobrzynian w Górznie - wideo:


IV Kongres Dobrzynian w Górznie - galeria zdjęć:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej