Zaloguj się | Rejestracja

Przedłużono obostrzenia

środa, 07 kwietnia 2021 r., godz. 10:50  |  Wersja do druku

COVID-19 nie odpuszcza i w związku z tym przedłużono obostrzenia do dnia 18 kwietnia. Nie ma powodów do optymizmu i trzeba robić wszystko, aby powstrzymać trzecią falę pandemii.- Obserwowane wyniki dotyczące nowych zakażeń dają nadzieję, ale są zbyt słabym sygnałem, by dać powody do dużego optymizmu. Obłożenie łóżek respiratorowych to ponad 3300, blisko 80 proc wszystkich. Te parametry są niebezpieczne - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej w środę, 7 kwietnia.

Minister stwierdził, że w Polsce dominuje mutacja brytyjska koronawirusa - 90 proc., ale są pojedyncze przypadki mutacji południowoafrykańskiej i brazylijskiej. Niedzielski zakomunikował, że jeśli chodzi o luzowanie obostrzeń, to jeszcze w kwietniu jest możliwość powrotu do przedszkoli i do nauki w klasach I-III - co najmniej w trybie hybrydowym.

Przedłużenie obostrzeń oznacza, że do 18 kwietnia włącznie obowiązują zaostrzone zasady, zgodnie z którymi m.in. zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne, są dalej te same limity osób w handlu i miejscach kultu. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Do 18.04 obowiązuje zamknięcie:
  • centrów i galerii handlowych za wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych i księgarni
  • sklepów wielkopowierzchniowych meblowych i budowlanych o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 m2

Jak stwierdził minister Niedzielski, trzeba się również liczyć z obostrzeniami na majówkę, informację o tym będą przekazane w przyszłych tygodniach.reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej