Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

wtorek, 06 kwietnia 2021 r., godz. 08:46  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska podpisała wstępne porozumienie z Krajowym Zasobem Nieruchomości, reprezentowanym przez wiceprezesa KZN Jarosława Pucka. Porozumienie dotyczy planowanych inwestycji polegających na budowie mieszkań.Inwestycje mają być realizowane w szczególności w małych gminach. Do 2025 roku, w ramach nowego programu, w kujawsko-pomorskim ma powstać 1000 mieszkań. O kryteriach wynajmu mieszkań zdecyduje gmina. Program ten ma być szansą szczególnie dla mniejszych gmin, a korzyścią z wybudowania mieszkań w ramach rządowego projektu rozwoju mieszkalnictwa będzie możliwość zatrzymania w rodzimych miejscowościach osób młodych. Szczegóły programu mają zostać doprecyzowane w ciągu najbliższych miesięcy. W kwestii naboru mieszkańców i kryteriów, to samorządy będą ustalały szczegóły.

Wstępne porozumienie zakłada budowę budynku wielorodzinnego na terenie gminy Brzozie bez udziału finansowego gminy. Rządowy program mieszkalnictwa, promowany m. in. przez sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Iwonę Michałek, ma być receptą na problemy mieszkaniowe Polaków. Ma to być dobra oferta dla tych osób, które nie posiadają zabezpieczonego wkładu własnego i trudno im spełnić marzenie o własnym mieszkaniu. Program zakłada, że osoby chcące zamieszkać w nowych mieszkaniach miałyby obowiązek płacenia czynszu, po latach mieszkanie przeszłoby na własność lokatora.

- Każda inicjatywa mającą na celu rozwój naszej małej ojczyzny budzi nasze zainteresowanie, dlatego podpisałam wstępne porozumienie. Deklaracja jest wyrażeniem zainteresowania, ostateczne decyzje będziemy podejmować wspólnie z radą gminy. Nowe mieszkania to nowi mieszkańcy, nowe możliwości. Gmina Brzozie w ostatnim czasie bardzo się rozwija, planowane są kolejne inwestycje mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Gmina Brzozie to dobre miejsce do życia. Obecnie budowane są nowe deweloperskie mieszkania w Brzoziu, chciałabym żeby mieszkania powstały także w Jajkowie. Jajkowo to w ostatnim czasie dobrze rozwijającą się miejscowość, z wielkim potencjałem. Zbudowaliśmy żłobek, strefę aktywności i boisko; w tym roku powstanie nowe przedszkole. Stworzenie nowych mieszkań byłoby idealnym dopełnieniem wizji rozwoju - mówi wójt Kędziorska-Cieszyńska.

Źródło: Anna Michalak UG Brzozie


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej