Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

piątek, 26 marca 2021 r., godz. 11:22  |  Wersja do druku

Nakrętki to tworzywo sztuczne (polietylen), ale jest to tworzywo innego rodzaju niż plastikowa butelka. Jego recykling jest znacznie łatwiejszy niż recykling butelek, bo wysoki ciężar właściwy tego surowca sprawia, że możliwe jest zastosowanie go w przeróżnych przemysłach. Gmina Brzozie dba o środowisko naturalne i zbiera kolorowe nakrętki.Twardy plastik z korków od butelek, czyli czysty polietylen, po zmieleniu przerabia się na granulat. Następnie magnes wyłapuje metale, inne niepożądane dodatki wytrącają się w wodzie podczas procesu mycia i suszenia. Potem to zmielone tworzywo jest przetapiane na tzw. regranulat, do którego dodaje się różne barwniki. Takie stopione tworzywo zastyga w formach, a z form wychodzą prawie gotowe wiaderka, doniczki, pudełka, kolejne nakrętki, plastikowe opakowania, a nawet obudowy komputerów.

Na stronie urzędowej Gminy Brzozie czytamy:

Dążymy, aby nasza gmina była ekologiczna, a jej mieszkańcy dbali o swoje środowisko naturalne. W tym celu liczy się każda inicjatywa. Jedną z nich jest zakup metalowego serca na nakrętki. Akcja ta ma także wymiar charytatywny.

Przypominamy, że zebrane plastikowe nakrętki trafiają do firmy recyklingowej, która przerabia je na surowce wtórne. Początkowo powstaje z nich granulat, z którego można wyprodukować nowe nakrętki, opakowania i rury PCV. Zbieranie nakrętek uczy segregacji, dbania o środowisko i zmniejsza ilość śmieci na wysypiskach.

Dochód ze sprzedaży nakrętek w skupie zostanie przeznaczony, decyzją Pani Wójt na fundacyjne konta dzieci chorych z terenu naszej gminy. Pamiętajmy, o tym, że zbierając i wrzucając nakrętki do metalowego serca pomagamy i ludziom i naturze.

Dlatego Drodzy Mieszkańcy, do dzieła!


Źródło: Urząd Gminy Brzozie


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej