Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

czwartek, 25 marca 2021 r., godz. 16:55  |  Wersja do druku

Zapraszamy Panie w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne. Mobilny mammobus będzie czekał przy Urzędzie Gminy Brzozie w dniu 8 kwietnia 2021 roku w godzinach od 13:30 do 16:00.Badania profilaktyczne powinny stać się częścią naszego życia i być tak niezbędne, jak mycie zębów. Niestety często są lekceważone i odkładane na później. Choroba jednak może nadejść niepostrzeżenie i poczynić spustoszenia w organizmie. Jeżeli więc mamy okazję robić bezpłatne badania - skorzystajmy z nich bez wahania. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia i opisy wszystkich poprzednio wykonywanych badań piersi - mammografia, USG, biopsje, operacje piersi. Porównanie badania ze zdjęciami i wynikami poprzednich badań jest bardzo istotne dla postawienia poprawnej diagnozy i często umożliwia wykrycie zmian we wczesnym stadium zaawansowania.

Badanie mammograficzne piersi przysługuje bezpłatnie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pamiętajmy o swoim zdrowiu, rak to choroba, którą się leczy! Mammografia to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Takie badanie trwa kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich - 2 projekcji każdej piersi. Promieniowanie jest niewielkie, porównywalne z RTG zęba.

Jest ona podstawowym badaniem radiologicznym gruczołu piersiowego. Pozwala na wczesne rozpoznawanie i wykrywanie guzków o średnicy około 0,5 cm i zmian tzw. bezobjawowych. Badanie palpacyjne (ręczne) sutka umożliwia wykrycie guzów o średnicy powyżej 1 cm. Skuteczność diagnostyczna mammografii, połączona z badaniem klinicznym palpacyjnym, oceniana jest na 80-97%. Spośród wszystkich nowotworów stanowi około 20%, a ryzyko zachorowania wzrasta u kobiet w przedziale wiekowym pomiędzy 50 a 69 rokiem życia. Najważniejszym czynnikiem, który istotnie wpływa na poprawę wyników leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. Rozpoznanie choroby we wczesnym stadium zaawansowania często daje możliwość wykonania zabiegu oszczędzającego.

W dniu badania nie należy używać kremów, dezodorantów, zasypek i innych kosmetyków stosowanych w okolicach piersi i pach. Niektóre z nich mogą pojawić się na zdjęciach mammograficznych, powodując zafałszowanie obrazu, czasami może być konieczne powtórzenie badania.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:
  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Rejestracji na badanie można dokonać pod numerem telefonu 56 666 24 44 oraz na stronie internetowej www.mammo.pl.

Źródło: Urząd Gminy Brzozie


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej