Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Zbiczno

środa, 17 lutego 2021 r., godz. 08:51  |  Wersja do druku

W Zespole Szkół w Pokrzydowie realizowany jest projekt "Młodzi naukowcy", którego celem jest organizacja zajęć matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem metody eksperymentu dla 60 uczniów szkoły. Zajęcia odbywają się w zaadoptowanej na pracownię sali lekcyjnej, a projekt obejmuje też szkolenie 4 nauczycieli z wykorzystaniem nauczania opartego o metodę eksperymentu.



Ruszyły zajęcia w ramach zadania "Dostawa pomocy dydaktycznych i wyposażenia do pracowni matematyczno-przyrodniczej w Zespole Szkół w Pokrzydowie w ramach projektu "Młodzi naukowcy". Wykonany został remont jednej z klas z przeznaczeniem na pracownię matematyczno-przyrodniczą oraz zakupione zostały pomoce dydaktyczne do przeprowadzania zajęć opartych o nauczanie metodą eksperymentu. Ponadto zadanie obejmuje podniesienie kompetencji nauczycieli oraz organizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 101.534 zł, z czego 96.457 zł (95%) stanowiło w dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W sobotę, 6 lutego odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy III SP, którzy pod okiem Joanny Ostrowskiej, z wykorzystaniem zakupionego sprzętu zgłębiali tajniki biologii. Uczniowie poznali historię i budowę mikroskopu, uczyli się mikroskopowania, samodzielnie przygotowywali preparaty do badań. Na koniec każda z grup zbudowała swój mikroskop. W sobotę, 14 lutego uczniowie, w ramach projektu wraz z opiekunem zgłębiali tajniki fizyki. Samodzielnie przeprowadzili liczne eksperymenty - wytworzyli mniejsze i większe bańki mydlane, napełniali balon bez dmuchania i gasili świeczki w ten sam sposób. Tworzyli również kolorowe wzory na talerzu, a na koniec zajęć samodzielnie skonstruowali pojazd oraz rakietę z napędem z balonu. W następną sobotę mają kolejne spotkanie, tym razem z królową nauk - matematyką.

Źródło: Magdalena Golubska Wójt Gminy Zbiczno, Zespół Szkół w Pokrzydowie

Projekt "Młodzi naukowcy" zajęcia 6 lutego/fot. Zespół Szkół w Pokrzydowie:









reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej