Zaloguj się | Rejestracja

Burmistrzowie podpisali deklarację

czwartek, 11 lutego 2021 r., godz. 09:53  |  Wersja do druku

Burmistrzowie Brodnicy Rypina i Sierpca, podpisali w środę, 10 lutego 2021 roku w Rypinie deklarację o współpracy i podjęciu wspólnych działań na rzecz reaktywacji ruchu pasażerskiego na linii kolejowej nr 33.W deklaracji czytamy m. in.:

"W ubiegłym roku minęło 20 lat od kiedy na odcinku Sierpc - Rypin - Brodnica przejechał ostatni pociąg pasażerski. Do tej pory odbywa się na niej ruch towarowy, stanowiąc ważne ogniwo dostaw do przedsiębiorstw naszego regionu. Informacja o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz inwestycjach, które będą jej towarzyszyły, stała się dla nas inspiracją do podjęcia działań zmierzających do przywrócenia ruchu pasażerskiego. Podjęta inicjatywa jest wyrazem ogromnego zapotrzebowania lokalnej społeczności i przedsiębiorstw na dostęp do alternatywnych w stosunku do drogowego środków transportu.

Jesteśmy przekonani, że przywrócenie połączeń pasażerskich wpłynie pozytywnie na rozwój naszych miast, podniesie poziom innowacyjności, zapewni przestrzenne i infrastrukturalne warunki inwestycji gospodarczych i umożliwi szansę na dalszy dynamiczny rozwój całego naszego regionu. Reaktywacja połączeń pasażerskich będzie miała również korzystny wpływ na środowisko naturalne z uwagi na fakt, iż kolej to jeden z elementów zrównoważonego transportu, świadczącego o nowoczesności i właściwym kierunku rozwoju danego regionu.”

Źródło: Urząd Miejski w Brodnicy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej