Zaloguj się | Rejestracja

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca

poniedziałek, 08 lutego 2021 r., godz. 09:41  |  Wersja do druku

W lutym warto pomyśleć o zakupie nasion do wysiewu. O tej porze jest ich większy wybór, można też zdobyć nasiona ciekawych, a zarazem rzadkich roślin, które w późniejszym okresie często nie są już dostępne. Pokazały się też środki ochrony roślin i nawozy, wśród których prym wiodą EKO nawozy.Koniec stycznia i luty to odpowiednia pora na zakup nasion. Druga połowa zimy to pora, gdy w sklepach ogrodniczych pojawiają się wiosenne artykuły ogrodnicze, a ruch jest jeszcze niewielki. Można w spokoju kupić nasiona różnych gatunków i odmian roślin. Nasiona kupujemy tylko w dobrych sklepach ogrodniczych, bo jest to gwarancją ich jakości. Kupując sprawdzamy datę przydatności do siewu i zwracamy uwagę, czy torebki nie leżały na słońcu lub mają ślady zawilgocenia. Dobry sklep ogrodniczy nigdy sobie nie pozwoli na takie traktowanie materiału siewnego.

Siew w terminie zimowym wykonuje się w ciepłej szklarni lub w domu na parapetach okiennych. Nasiona kwiatów wysiewanych w zimie, do kiełkowania wymagają dość wysokiej temperatury, w przedziale 20 – 22°C. Nasiona wysiewamy do skrzyneczki powierzchniowo, na lekką ziemię do siewu nasion, a następnie obsypujemy cienką warstwą piasku. Następnie podłoże zwilżamy (najlepiej delikatnie spryskać) i przez 2 – 3 tygodnie przykrywamy folią lub szkłem. Po ukazaniu się pierwszych liści, rośliny wymagają pikowania. Na zewnątrz, na stanowiska docelowe, przesadza się je gdy minie ryzyko przymrozków, najczęściej w drugiej połowie maja.

W ofercie Centrum Ogrodniczego DZIAŁKOWICZ znajdziemy duży wybór środków ochrony roślin. To niezwykle trujące substancje chemiczne, które jednak są często niezbędne. Najpierw jednak należy zidentyfikować problem (chorobę lub szkodnika), a w razie wątpliwości dobrze jest się skonsultować z doradcą w centrum ogrodniczym lub z doświadczonym ogrodnikiem.

W ofercie jest duży wybór nawozów, w tym najnowszym hitem są nawozy organiczne. To nawozy wegańskie, w 100% roślinnego pochodzenia. Nadają się do rolnictwa ekologicznego, gwarantują bujną roślinność i bogate zbiory. Najnowsza technologia nawozów organicznych sprawia, że składniki odżywcze są dostępne dla rośliny od razu, dzięki czemu efekty widoczne są już po 7 dniach. Opakowania tych nawozów są przyjazne środowisku, bo stworzono je w 100% z materiałów z recyklingu.

W sprzedaży pojawiła się też EKO KREDA z kwasami humusowymi, której kolor wynika z występowania w niej substancji organicznej pochodzenia roślinnego oraz substancji próchnicznych. Surowcem do produkcji Czarnej Kredy są pokłady bełchatowskiej kredy jeziornej. Jest to młoda, a tym samym najbardziej miękka forma węglanu wapnia. Charakteryzuje się wysoką reaktywnością, co sprawia, że jest bardziej przydatna w ogrodnictwie od stosowanych dolomitów i skalnych wapieni.

Zalety Czarnej Kredy:
  • reguluje odczyn gleby
  • poprawia strukturę gleby
  • wpływa na proces tworzenia się próchnicy
  • reguluje stosunki wodno-powietrzne
  • stymuluje aktywność i rozwój mikroorganizmów glebowych
  • zwiększa przyswajalność składników pokarmowych
  • wiąże metale ciężkie do form nieprzyswajalnych dla roślin
  • przeciwdziała uruchomieniu toksycznego glinu

Dzięki produktowi EKO KREDA w podłożu intensyfikuje się proces rozwoju dobroczynnych organizmów, a gleba zyskuje lepszą strukturę i wyższy poziom próchnicy.

Zima daje się we znaki nie tylko nam, warto pamiętać o ptakach. Te, które zaczęliśmy już dokarmiać, należy karmić do końca sezonu. Kilkukrotne dostarczenie pożywienia wystarczy by ptaki zaczęły utożsamiać konkretne miejsce ze źródłem jedzenia. Przerwanie dokarmiania byłoby wtedy nieodpowiedzialne, gdyż głodne zwierzęta zamiast szukać pokarmu zmarnują czas i energię na oczekiwanie pomocy, która nie nadejdzie.

Okazując wsparcie, uzależniamy od siebie ptaki, dlatego raz rozpoczęte dokarmianie ptaków należy kontynuować aż do pierwszych oznak wiosny. Najłatwiej jest to zrobić za pomocą karmników, które są teraz bardzo estetyczne i ozdobią z pewnością każdy ogród lub parapet. Dokarmianie to nie tylko sposób na zrobienie czegoś pożytecznego i wartościowego, ale również okazja na pogłębienie wiedzy o ptakach, ich różnorodności oraz pięknie. Podrzucanie jedzenia ptakom podczas zimy nie stwarza ryzyka, że przyzwyczają się one do pomocy przez cały rok.

Duży wybór nasion do samodzielnego wysiewu, akcesoria niezbędne do ich wysiewu, środki ochrony roślin, estetyczne karmniki dla ptaków i nasiona do ich dokarmiania zakupimy w Centrum Ogrodniczym DZIAŁKOWICZ w Brodnicy, ul Sikorskiego 8. DZIAŁKOWICZ zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 17:00. w soboty od 8:00 - 14:00.


Źródło: Artykuł promocyjny

Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ poleca:


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej