Zaloguj się | Rejestracja

Policja w Brodnicy informuje

piątek, 15 stycznia 2021 r., godz. 10:32  |  Wersja do druku

Brodniccy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom, a na jezdni zalega śnieg i warstwa lodu bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami i nie ryzykujmy życiem swoim i innych. Brawurowa i szybka jazda może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.Padający śnieg, marznąca nawierzchnia czy zalegające błoto pośniegowe, wpływają na pogorszenie się warunków na drodze. Pojazdy tracą przyczepność, a wyprzedzanie, omijanie czy wchodzenie w zakręt w takich warunkach, może być bardzo niebezpieczne.

Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Jadąc za innym pojazdem zwiększmy od niego odstęp, aby przy hamowaniu nie doprowadzić do zderzenia. Pamiętajmy, że coraz więcej samochodów wyposażonych jest systemy, które mają za zadanie ustrzec nas przed wypadkami, jednak i one mogą zawieść, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad ostrożności, szczególnie na śliskiej nawierzchni.

Pamiętajmy, że dzięki dobrym oponom zwiększa się przyczepność naszego samochodu, skraca się też droga hamowania. Kierowcy powinni pamiętać, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić. Wsiadając do samochodu w sytuacji gdy pada deszcz, czy na jezdni zalega błoto pośniegowe, sprawdźmy czystość szyb i reflektorów. Należałoby również uzupełnić płyn w spryskiwaczach, gdyż bardzo ważne jest, żebyśmy mieli dobrą widoczność. Zwracajmy również szczególną uwagę na pieszych. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, zwolnijmy. Także piesi powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przechodzenie przez jezdnie w dozwolonych miejscach i rozwaga przy wchodzeniu na jezdnię, może ustrzec nas przed nieszczęściem. Korzystajmy z chodników, a kiedy poruszamy się drogą starajmy się zejść z toru jazdy nadjeżdżającym samochodom.

Pamiętajmy, że jako piesi, dostrzegamy samochód ze zdecydowanie większym wyprzedzeniem niż kierowca dostrzega pieszego. Dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, czy choćby włączonej latarki. Kierowca jadący z dużą prędkości, dostrzega nieoświetlonego pieszego w ostatnim momencie. Jeden choćby drobny element odblaskowy powoduje, że pieszego widać z odległości kilkudziesięciu metrów.

Pamiętajmy, że zimą warunki na drogach są bardzo trudne. Zatem zadbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, z którymi podróżujemy, ale pamiętajmy też o innych uczestnikach ruchu drogowego.

Źródło: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej