Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brzozie

czwartek, 14 stycznia 2021 r., godz. 11:19  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Brzozie Danuta Kędziorska-Cieszyńska wraz z powołanym zespołem do realizacji projektu 'Klub Seniora w Gminie Brzozie" spotkała się z przedstawicielami Fundacji Rozwoju i Edukacji z Górzna. Fundacja została partnerem projektu w wyniku przeprowadzonej rekrutacji oraz spełnienia kryteriów na etapie aplikowania Gminy Brzozie o środki.To kolejny krok do osiągnięcia celu, jakim jest bieżące utrzymanie i rozwój już istniejącego w Brzoziu Klubu Seniora. Pozyskane środki na ten cel to 557 tys. zł. Klub funkcjonuje od 2020 roku i mimo niedogodności związanych z obostrzeniami, zyskał podopiecznych, którzy z chęcią korzystają z jego oferty.

Głównym założeniem projektu jest zapewnienie uczestnikom miejsca do integracji i aktywizacji, pomoc w realizacji pasji, umożliwienie korzystania z oferty kulturalnej i rehabilitacyjnej. Planowane są zajęcia z ekspertami m. in. psychologiem, instruktorem fitness, informatykiem, animatorem, rehabilitantem, zajęcia aktywizująco-warsztatowe, sportowe, wyjścia kulturalne i rekreacyjne, spotkania integracyjne i okolicznościowe, wyjazdy o charakterze krajoznawczym. Tak szeroki wachlarz zajęć pozwala na dobór zajęć przez seniorów wedle ich zainteresowań.

Z inicjatywy pani wójt, w ramach projektu, Gmina Brzozie planuje zakupić mobilną saunę, balię do schładzania po saunie oraz beczkę do kąpieli gorących. Korzystanie z wymienionych sprzętów ma działanie prozdrowotne, wpływa na odporność, oczyszczanie organizmu z toksyn, wspomaga w leczeniu dolegliwości bólowych stawów i mięśni, nadciśnienia czy chorób reumatycznych, a także działa relaksująco i poprawia samopoczucie.

Gmina Brzozie to jedyny samorząd w regionie z takimi atrakcjami dla seniorów. Uczestnikami mogą zostać osoby po 60 roku życia zamieszkujące gminę Brzozie. Niebawem uruchomiony zostanie nabór, o czym na bieżąco będziemy informować.

Źródło: Anna Michalak UG Brzozie


reklama
Dzialkowicz.jpg


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej