Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

poniedziałek, 28 grudnia 2020 r., godz. 10:11  |  Wersja do druku

Na przełomie listopada i grudnia br. Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski, w uzgodnieniu z dyrektorami szkół z terenu gminy, zgłosił uczniów klas VII i VIII z trzech szkół podstawowych w Szabdzie, Gorczenicy i Gortatowie z siedzibą w Szczuce do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka w edycji 2020/2021.Wyznaczony z ramienia gminy lokalny koordynator programu nawiązał już współpracę z opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Onkoma Kliniki Gastroneterologii Onkologicznej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie, Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. W tym roku Akademia Czerniaka (sekcja naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów) rozpoczęła kampanię edukacyjną "Znamię! Znam je?", której celem jest upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków oraz budowanie właściwych postaw prozdrowotnych.

Realizacja programu wpisuje się w obszar drugi Narodowej Strategii Onkologicznej przyjętej Uchwałą Rady Ministrów nr 10 z dnia 4 lutego 2020r. tj. Inwestycje w edukację, prewencja pierwotna i styl życia – Ograniczanie zachorowalności na nowotwory przez redukcję ryzyka w zakresie profilaktyki pierwotnej nowotworów. Zrealizowanie założonych celów w powyższym obszarze, możliwe jest dzięki rozszerzeniu prowadzonej powszechnej edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowego stylu życia poprzez wprowadzenie zajęć o zdrowiu w szkołach np. w ramach godzin z wychowawcą.

W ramach programu szkoły otrzymały dostęp do serwera, na którym zostały umieszczone materiały, dzięki którym nauczyciele będą mogli przeprowadzić lekcje edukacyjne na temat czerniaka. Dzięki temu uczniowie:
  • nabędą umiejętności rozpoznania czerniaka
  • nauczą się regularnego samobadania skóry
  • poznają czynniki podnoszące ryzyko zachorowania na czerniaka i zastosują zasady ochrony przed czerniakiem, dzięki czemu uchronią się, przed tym groźnym nowotworem

Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka:
reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica, Jolanta Tomella kierownik OKSZ

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej