Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Brodnica

czwartek, 24 grudnia 2020 r., godz. 08:51  |  Wersja do druku

Na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Gminą Brodnica a Kujawsko - Pomorskim Związkiem Pływackim w Toruniu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szabdzie uczestniczyli w zajęciach sportowych, w ramach projektu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać".Istotą programu "Umiem pływać" jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.

W programie realizowanym przez Gminę Brodnica uczestniczyły dwie grupy uczniów po 15 osób każda. Grupa I uczestniczyła w programie od 20 lutego 2020 r., grupa II brała udział w programie od 22 września 2020 r. W tym okresie zorganizowano po 10 wyjazdów na basen dla każdej grupy. Zgodnie z programem Gmina Brodnica sfinansowała koszty dojazdu dzieci na baseny w Zespole Szkół Nr 1 w Brodnicy przy ul. Matejki oraz do Ośrodka Wypoczynkowego "Półwysep Wądzyń", natomiast Związek Pływacki zabezpieczył i sfinansował wynagrodzenia dla instruktorów prowadzących zajęcia i kadry opiekuńczej dla dzieci podczas transportu.

W przyszłym roku Gmina zamierza objąć nauką pływania uczniów z wszystkich szkół gminnych, dlatego w grudniu złożono deklarację przystąpienia do programu. Zgłoszenie do Kujawsko – Pomorskiego Związku Pływackiego w Toruniu obejmuje łącznie około 60 uczniów (w czterech grupach) z klas I-III szkół podstawowych, po 1 grupie ze szkoły w Gorczenicy i w Gortatowie z siedzibą w Szczuce oraz 2 grupy ze szkoły w Szabdzie.


reklama

Źródło: Justyna Klimowska sekretarz UG Brodnica Jolanta Tomella kierownik OKSZ UG Brodnica

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej