Zaloguj się | Rejestracja

Miasto i Gmina Górzno

wtorek, 22 grudnia 2020 r., godz. 12:03  |  Wersja do druku

Program Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020 skierowany jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej. W Górznie po projekcie "Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020", w ramach projektu "Górzno / Nowe spojrzenie" (cz. 2) finansowanego z programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020", zostało przeprowadzonych przez mieszkańców i dla mieszkańców 5 inicjatyw lokalnych.To był trudny czas pełen niepokojów związanych z pandemią i z tym, czy uda się do końca zrealizować inicjatywy. Jednak determinacja inicjatywodawców, przy równoczesnym dbaniu o bezpieczeństwo, pozwoliły na doprowadzenie inicjatyw do końca. Odbyły się następujące działania:

"Mali odkrywcy" przygotowana przez Niezrzeszoną Grupę Rodziców "Małych odkrywców". Była to propozycja spotkań warsztatowych dla rodziców z dziećmi (2-6 lat) m.in. z Etno Nianią, teatralnych, ale przede wszystkim wspólnie spędzony czas w przyjaznej atmosferze. Ponadto inicjatywodawcy zaplanowali zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia interesujących rodzinnych zajęć.

"Życie Kołem się toczy" przygotowana przez Grupę Nieformalną "Na skrzydłach marzeń" to inicjatywa, której częścią było spotkanie z regionalistą Piotrem Grążawskim, wyjazd do wioski tematycznej, warsztaty zielarskie oraz zgromadzenie materiałów dokumentujących dotychczasową działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Zaborowie, w celu zaprezentowania ich w formie wystawy.

W ramach inicjatywy "Szlakiem gminnych kapliczek i krzyży” przygotowanej przez KGW Miasta Górzno oraz Parafialny Klub Seniora, odbyły się: spotkanie organizacjo-integracyjne, 6 wyjazdów/spacerów do kapliczek znajdujących się na terenie gminy, w celu zapoznania się z ich historią. Na podstawie zgromadzonych informacji oraz przygotowanej dokumentacji zdjęciowej, przygotowana została broszura/przewodnik wraz z mapą zawierającą lokalizacje kapliczek i krzyży (aktualnie w druku).

"Edukacja ekologiczna poprzez zapoznanie się z podstawami zielarstwa w kulinariach" przygotowana przez KGW Gminy Górzno, polegała na warsztatach zwiększających kompetencje uczestników z zakresu wiedzy o ziołach (odbyły się spacery, przygotowane zostały spersonalizowane zielniki, odbyły się warsztaty z decupage) oraz zdrowego żywienia (wizyta w Wytwórni Makaronu BIO u Mieczysława Babalskiego).

"Odbijanki" przygotowane przez Adriana Kłosowskiego, to cykl spotkań dla młodzieży wokół projektowania oraz linorytu. Była to propozycja uczestnictwa w każdym etapie tworzenia, od myśli, projektu, przelania go na papier, a dopiero w końcowej fazie stworzeniu własnej oryginalnej pracy. Jak tylko pozwolą na to warunki epidemiczne, to niektóre z inicjatyw będzie można kontynuować w GOK-u już wkrótce.


reklama

Źródło: UMiG Górzno

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

polecamy firmy/usługi

WILGA.jpg
Na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, nieopodal Brodnicy znajduje się malownicza kraina lasów, pagórków, jezior i łąk, ostoja ciszy i pięknej niezniszczonej przyrody. To Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, a w nim Ośrodek Edukacji Ekologicznej WILGA w Górznie, ul. Leśna 12. Tel. +48 56 498 92 65, +48 668 445 699 - zobacz film

GASPOL.jpg
Nasza firma, wielopokoleniowa z tradycjami, zajmuje się dystrybucją gazu i samochodowymi instalacjami gazowymi. Prowadzimy autoryzowany serwis, sprzedaż, montaż i przeglądy urządzeń gazowych. Promocja! Zaawansowany sterownik autogaz w kompaktowej obudowie - 2100 zł.
P.U.H. *GASPOL* JASTRZĘBSCY
87-300 Brodnica, ul. Cmentarna 4
Tel.: +48 56 498 27 68, +48 508 830 221
e-mail: gaspol2@wp.pl

dzialkowicz.jpg
DZIAŁKOWICZ
centrum ogrodnicze
DZIAŁKOWICZ to największy sklep ogrodniczy w regionie Brodnicy i jednocześnie firma pokoleniowa z wieloletnimi tradycjami. Do dyspozycji Klientów oddajemy ponad 1600m2 powierzchni handlowej wraz z ogrodem oraz duży parking samochodowy. Uwaga! W ofercie karma dla ptaków.
Brodnica, ul. Gen. W.Sikorskiego 8
Telefon: +48 56 498 25 15

tartak.jpg
Tartak NARA
Opakowania drewniane
Tartak NARA - rodzinna firma powstała w 2003 roku. Produkujemy drewno budowlane: więźbę dachową, deski, kantówki - czyli dachy. W ofercie mamy także: altanki, meble ogrodowe, schody, tarasy, stelaże tapicerskie. Posiadamy suszarnię. Surowiec pozyskujemy z najlepszych drzewostanów okolicznych nadleśnictw. Nasza dewiza: solidność i umiarkowane ceny - zobacz produkty.
Tartak NARA - Brzozie 199
Tel. 056 652 65 58, fax: 056 493 58 15

reklama.jpg
Reklama w portalu
PowiatBrodnicki.pl
Wypróbuj reklamę w portalu mieszkańców powiatu brodnickiego. Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane, wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Zareklamuj się w naszym portalu... więcej